Urfa’da husumetli aileler barıştırıldı

Viranşehir'de aralarında husumet bulunan iki aşiretin barış töreni gerçekleştirildi.

6149 Okunma
 
Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, aralarında husumet bulunan iki aşiretin barış törenine katıldı.
 
Viranşehir Hububat Kompleksinde düzenlenen barış törenine Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcıları Aslan Çiftçi, Halaf Kete, Mahmut Şık, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Viranşehir Zahireciler ve Borsa Derneği Başkanı Remzi Atan, husumetli ailelerin mensupları ile vatandaşlar katıldı.
 
Viranşehir Zahireciler ve Borsa Derneği Başkanı Remzi Atan ve aile büyükleri tarafından yapılan arabuluculuk sonunda barışmaya ikna edilen aileler, bir araya gelerek Kuran-ı Kerim ve dualar eşliğinde birbirlerine sarılarak barıştı.
 
Törenin sonunda ailelerin barışmasından ötürü memnuniyeti dile getiren Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit: " Bu gün burada iki aile arasında kalıcı bir barış sağlandı. Bu barışın sağlanmasında vesile olan emeği geçen başta Remzi Atan bey olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Karşılıklı anlayış ve diyalog ile çözülmeyecek sorun yoktur. . Vatandaşlarımızın kardeşçe ve dostça bir arada olmasını diliyoruz. Dostluk, kardeşlik ve barış için atılan her adıma Kaymakamlık ve Belediye olarak her zaman destek çıkacağız" ifadelerini kullandı.
 
 
Etiketler Viranşehir Kaymakamlığı Barış Şanlıurfa Aşiret