Şanlıurfa Taziye Duyurusu (04.11.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

6417 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İste vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-----------------------------------------
Adı Soyadı: Ahmet Kömürcüoğlu (Emekli Öğretmen) (60)
Merhum Keçeci Hasan Kömürcüoğlu'nun oğlu,Muhammet Kömürcüoğlu'nun babası,Zeki ve Yaşar Güzeloğlu'nun eniştesi, Abuzer Palalı ve Mehmet Kılınç'ın kayınpederi,Erol Erkan Kısmet Mehmet Ömer Vedat ve Paşa Organ'ın dayıları,İsmail Başbuğ,Mehmet Çakmak,Adem Özaydın'ın bacanağı,Ahmet Kömürcüoğlu Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 04-11-2017 Cumartesi günü öğle namazına müteakip Yeni Asri mezarlık camisinden alınıp yeni Asri mezarlığa defin edilecektir.
Taziyesi: Özlek cami taziye evindedir (Bayanlar da aynı yerde)
----------------------------------------
Adı Soyadı: BEHİYE KAYACAN (Köy Hizmetlerinden emekli)
Köy Hizmetlerinden emekli MEHMET KAYACAN' NIN EŞİ, MAHMUT, EMİN, ABDURRAHMAN,ALİ VE AHMET GENÇ 'İN KIZ KARDEŞİ,DERGAH CAMİ İMAMI BAHYETTİN GENÇ 'İN KIZI BEHİYE KAYACAN HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.
Cenazesi 4 kasım cumartesi günü öğle namazına müteakiben Yusufpaşa camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi Ramazan Başak taziye evi
--------------------------------------
Adı Soyadı: Vedat Cici
Süleyman cici’nin oğlu , Murat, mehmet, İbrahim, Yusuf’un ağabeyleri , Kadir cici’nin yeğeni , bekir , yavuz , Selim Yavuzer’in yeğeni Vedat cici hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 03 Ekim cuma günü ikindi namazına müteakiben Yusufpaşa camisinden alınarak bediüzzaman aile mezarlığına defnedilmiştir. 
Taziye yeri : yekbun gerger taziye evi (bayanlar da aynı yerde)
---------------------------------------
Adı Soyadı: Reşe Tepedelen
Viranşehir'li Hemşehrimiz TEPEDELEN Ailesinden Merhum hacı Hame Tepedelen’in Eşi, Ali Tepedelen, Ömer Tepedelen, Mustafa Tepedelen ve Mehmet Tepedelen’in Anneleri Reşe Tepedelen Vefat Etmiştir. 
Taziyesi Viranşehir Yeni Mahalle Hacı Siyamed Akbaş Taziye Evinde Yapılacaktır. 
-------------------------------------
Adı Soyadı: Atiye İşleyen
Viranşehir'li Hemşehrimiz İŞLEYEN AilesindenSaatçı Hacı Şeyhmus İşleyen’in Eşi, Seyfettin İşleyen, Ahmet İşleyen, Lokman İşleyen ve Ziya İşleyen’in Anneleri Atiye İşleyen Bugün Vefat Etmiştir. 
Taziyesi Viranşehir Yeni Mahalle Hıcık Camisi Taziye Evinde Yapılacaktır.
----------------------------------------
 
Inna Lillâhi Ve Innâ Ileyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabi illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler 04.11.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa