Şanlıurfa Taziye Duyurusu (07.11.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

4689 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İste vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
---------------------------------------------
Adı Soyadı: Mustafa Yılmaztekin (77)
Merhum Şihan YILMAZTEKİN in oğlu, Belediye'den emekli Halaf ve Halil YILMAZTEKİN'in abileri, Murat ve Aziz YILMAZTEKİN'in babaları, Şahin, Zeki, Ahmet, Mahmut ve Yusuf YILMAZTEKİN'in amcaları, Abdulkadirkadir ve Abdulkerim YILMAZTEKİN'in amca oğulları,Halil, Hasan, İsmail ve Mustafa YILMAZTEKİN'in amcaoğulları, İmam YILMAZTEKİN'in amcası oğlu Milletvekili Av.Kemalettin YILMAZTEKİN'in amcası, Mustafa YILMAZTEKİN Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 7 Kasım salı günü öğle namazına müteakip Yusuf Paşa Camisinden alınarak Yeni Asri Mezarlığına defin edilecektir. 
Taziyesi Karaköprü Yasin Arıcı Taziye Evinde(Kadın-Erkek) Karaköprü Bridgestone bayii arkası (Mesire yeri yanı)
---------------------------------------------
Adı Soyadı: Zehra Yıldız
Viranşehirli Hemşerimiz YILDIZ Ailesinden Hacı Halim Yıldız’ın Eşi, Katip Yıldız, Erdal Yıldız, Mehmet Yıldız, Abit Yıldız ve Enes Yıldız’ın Anneleri, Zehra Yıldız Bugün Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Zikreş Köyü Taziye Evinde Yapılacaktır.
---------------------------------------------
 
Inna Lillâhi Ve Innâ Ileyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabi illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler 07.11.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa