Şanlıurfa Taziye Duyurusu (08.11.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

5788 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İste vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
------------------------------------
Adı Soyadı: Hüseyin Modanlı
Halil Modanlı'nın oğlu, Mehmet, Kemal, Adem ve Osman Modanlı'nın abisi, Harran Üniversitesi öğretim üyesi Yrd.Doç. Dr. Mahmut Modanlı'nın amcası oğlu,Hüseyin MODANLI 07.11.2017 tarihinde vefat etmiştir. 
Taziyesi 08.11.2017 tarihinde Eyyüp Peygamber Makam-ı civarı MODANLI taziye evinde yapılacaktır.
-----------------------------------
Adı Soyadı: Sığha Mutlu
Viranşehirli Hemşerimiz Mutlu Ailesinden Sinan Karatepe’nin kızı, Abdulkerim Mutlu’nun Eşi, Halit Karatepe’nin kız Kardeşleri, Hüseyin Mutlu, Ferhat Mutlu, Abdullah Mutlu, Mehmet Mutlu ve Vedat Mutlu’nun Anneleri, Sığha Mutlu vefat etmiştir. Cenazesi Tepret Camisinde Kılınacak Öğlen Namazına Müteakkip Yeni Mezarlıkta Defin Edilecektir. Taziyesi Viranşehir Kale Mahallesi, Menduh Şeyhmusoğlu Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
----------------------------------
Adı Soyadı: Halil Kurtak
Viranşehirli Hemşerimiz Kurtak Ailesinden Mustafa Kurtak, Yunus Kurtak, Nayıf Kurtak ve Enver Kurtak’ın babaları Halil Kurtak Vefat etmiştir. Taziyesi Viranşehir Cumhuriyet Mahallesi Abdurrahman Malgir Taziye Evinde Yapılmaktadır.
---------------------------------
Adı Soyadı: Sinan Çoral 
Viranşehirli Hemşerimiz Çoral Ailesinden Neşet Çoral’ın Oğlu  Mehmet Nuri Çoral, İbrahim Halil Çoral’ın Kardeşleri, Halk Bankası Eski Müdürlerinden Süleyman Torunlu’nun Yeğeni, Aziz Kiraz'ın Amcası Oğlu, Berber Eyyüp Ege'nin Teyzesioğlu, Halk Bankası Güvenlik Görevlisi Sinan Çoral Vefat etmiştir. Cenazesi Gaziantep’ten alınarak Yeni Mezarlıkta Defin Edilecektir. Taziyesi Viranşehir Yeni Mahalle Hıncık camisi Taziye Evinde Yapılmaktadır.
---------------------------------
Inna Lillâhi Ve Innâ Ileyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabi illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler 08.11.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa