İlçenin Tek Kırsal Mahalle Lisesine Kütüphane Kuruldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ilçenin tek kırsal mahalle lisesinde kütüphane kuruldu.

7431 Okunma
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Karacadağ kırsal mahallesinde eğitim ve öğretim yapan ilçenin tek kırsal mahalle lisesinde idareci ve öğretmenlerin katkılarıyla kütüphane kuruldu.
 
İlçeye 30 kilometre mesafede bulunan ve bu yıl eğitim ve öğretime başlanan 120 öğrenci kapasiteli Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi idarecileri, öğrencilerin kütüphane istekleri üzerine bir çalışma başlattı. Okul idarecileri kendi imkânlarıyla boş bir sınıfı kitap raflarıyla donatırken, kütüphanenin kitap ihtiyacı ise başlatılan bir kampanya sonucu, ülkenin dört bir yanından hayırsever vatandaş ve eğitimcilerin katkılarıyla giderildi. 
 
2 hafta içerinde 2 binden fazla kitap toplanan kütüphane’nin açılışını Siverek İlçe Kaymakamı Metin Demirel ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu tarafından gerçekleşti, Açılış sonrasın da kütüphaneyi gezen ve kitapları inceleyen Kaymakam Demirel, Siverek Kaymakamlığı özel basımı olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’ın kaleme aldığı Sefahat kitabını kütüphaneye bağışladı.  Okul’un öğrencileriyle de bir süre sohbet eden Demirel öğrencilere de Milli şairimizin kitaplarını hediye etti.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu burada yaptığı açıklamada, “ Köy okullarında kütüphanelerin oluşturulmasının eğitim açışından büyük önemi var, bu gibi çalışmaları İlçe Milli Eğitim olarak her şekilde destekliyor ve desteklemeye devam edeceğiz. Öğrencilerimiz bu kütüphaneler sayesinde eğitimlerine daha fazla önem verecek ve kendilerini geliştireceklerdir. Böylesi güzel çalışmalara imza atan tüm öğretmen ve idarecilerimize ve ayrıca Kütüphanenin kitaplarını temin eden değerli meslektaşımız Hasan Başdemir’e teşekkür ediyorum” dedi 
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Siverek Kütüphane Lise