Birecik köprüsü onarılıyor

Birecik Köprüsü Güçlendirme ve Restorasyon Projesi tamamlandı.

7615 Okunma
Karayolları 9. Bölge Müdürlüğünce Projelendirilen, Kültür Varlıkları Koruma tarafından onaylanan Birecik Köprüsü Güçlendirme ve Restorasyon Projesi tamamlandı.
 
Birecik İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ, Güçlendirme ve Restorasyon çalışmaları tamamlanan Birecik Köprüsü’nü inceledi. Burada açıklamalarda bulunan Birecik İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ, “Güçlendirme ve Restorasyon Projesi kapsamında Birecik Köprüsü’nün artan yük ve yolcu trafiğini kaldırabilmesi için köprünün taşıyıcı unsurları güçlendirildi ve 1952 yılında hizmete açılan köprümüz sağlamlık testinden geçti. Bunun yanında sıva ve boya çalışmaları da tamamlandı” dedi.
 
Vatandaşlarımızdan yeni köprü neden yapılmıyor şeklinde şikayetler aldıklarını belirten Birecik İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ, “Birecik Köprüsü tarihi bir köprüdür ve bir kültür varlığıdır. Dolayısıyla bunu yıkma gibi bir şansımız yok. Ama çevre yolu ve yeni bir köprü yaparak trafik sorununu çözebiliriz. Köprünün devamındaki kavşak çalışmasını da Karayolları 9. Bölge Müdürlüğümüz ve Belediyemiz ile çözeceğiz” dedi.
 
Kaymakam, vatandaşlardan restorasyon çalışmaları tamamlanan ve yeni boyanan Birecik Köprüsü’nün üzerine yazı yazmamalarını istedi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına, Karayolları 9.Bölge Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ederek ilçemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
 
 
Etiketler Birecik Köprüsü Restorasyon Onarım