Gazi Mustafa Kemal Ceylanpinar’da Rahmet ve Şükranla Anıldı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal, tüm yurt ve il genelinde olduğu gibi çeşitli etkinliklerle anıldı.

4472 Okunma
Hükümet Konağı önündeki anıta çelenk sunulması ile başlayan program, ülke genelimizde olduğu gibi ilçemizde de 09.05’te sirenlerin çalınması ve akabinde bayrakların yarıya indirilmesi ile devam etti. 
 
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Konferans salonundaki programı ise Pınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirildi. Öğretmenlerimizin koordinesinde, öğrencilerimiz tarafından hazırlanan gösteriler büyük ilgi ve beğeni topladı. Program sonunda konuşma yapan Ceylanpınar İlçe Kaymakamı, öğretmen ve öğrencilerimize hazırladıkları program için teşekkür etti ve Gazi Mustafa Kemal ve ebediyete intikal eden tüm Gazi ve Şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnet duyguları ile anan bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Program, programı hazırlayan öğretmen, öğrenci ve programa katılanlar ile hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.
 
Programlara Ceylanpınar İlçe Kaymakamı Ahmet KARATEPE, Garnizon Komutanı Piyade Yzb.Cihan ÜNAL, Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet UZUN, Gaziler ve Şehit Aileler, Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütlerinin Temsilcileri, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.
 
 
Etiketler 10 Kasım Atatürkü Anma Ceylanpınar