Şanlıurfa’da öğrencilerden Umut Projesi

Şanlıurfa’da öğrencilerden Umut Projesi

5592 Okunma

Şanlıurfa’da yapılan Umuda Uzanan Eller projesi herkesin taktirini kazanıyor.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan Mehmet Adil Çulcuoğlu Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Emrah Nazıroğlu’nun öğrencileriyle beraber hayata geçirdiği Umuda Uzanan Eller isimli proje ilçede geniş yankı buluyor.

Yaklaşık bir hafta önce 10 E sınıfı öğrencileriyle beraber okulun girişine pano oluşturan Din Kültürü Öğretmeni Nazıroğlu çalışmalarına başladı.

Öğrenciler ile başlayan çalışmalar biranda tüm ilçeyi sardı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği panoya kullanılmayan eşyalar getiriliyor. İhtiyacı olan vatandaşlar ise panodan ihtiyacı olan eşyaları alıyor.

KAYMAKAM ZİYARET ETTİ

Öte yandan bugün anlamlı projeyi yapan Din Kültürü Öğretmenini Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürü ziyaret etti.

Kaymakam Kadir Perçi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tavacı ve Birecik İlçe Başkan Yardımcısı Abdulkadir Çopur, okula gelerek Öğretmen ve Öğrencileri ziyaret ederek proje hakkında bilgiler aldı. Projeyi gerçekleştiren öğrencilere ve öğretmene teşekkür eden Perçi başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

ŞİMDİYE KADAR 100 KİŞİ FAYDALANDI

Yaklaşık 1 haftadır hayata geçirilen proje kapsamında şu ana kadar ortalama 100 kişi projeden faydalandı. Öğrenci ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği proje umut oluyor.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİ GURURU İNCİNMEDEN İHTİYACINI KARŞILIYOR”

Birecik’te yaptığı proje ile adından söz ettiren Emrah Nazıroğlu proje hakkında bilgiler vererek; “İhtiyaç sahibi insanların gururları incinmeden gelip alacakları bir yer oluşturuldu. Yardıma ihtiyacı olan insanlarla yardım etmek isteyen insanlar arasında bir köprü kurmak istediklerini belirtiyorlar. Verenin kibre kapılmadan sevabını zedelemeden nasıl veriri alan o alan el olmanın ezikliğini hissetmeden nasıl alır diyerek düşünmüşler” ifadelerini kullandı. 

Etiketler Şanlıurfa Birecik Umut