Urfalı Vekil'den 10 Kasım Mesajı

CHP’Lİ Tanal’dan 10 Kasım Mesajı

4682 Okunma

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ AVUKAT MAHMUT TANAL:

“YASIMIZ EBEDİYEN DEVAM EDECEK!”

 

Şanlıurfalı CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 79. yıl dönümünde sevgi, saygı, minnet ve özlemle andığını belirtti. İlimi ve irfanı temel alan eserleriyle ebediyen gönlümüzde yaşayacak olan Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın en saygın liderlerinden biridir diyen Tanal şöyle konuştu:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile dünyanın en saygın liderlerinden biridir. Savaştığı ülkelerin liderleri tarafından bir dâhi olarak anılan Mustafa Kemal Atatürk’ün unutulması veya unutturulması mümkün değildir. Dünya tarihine ismini altın harflerle yazdıran Atamıza olan sevgimiz, ölümünün 79. yıl dönümünde artarak büyümektedir. Öyle ki, Mustafa Kemal Atatürk savaş meydanlarında, silah arkadaşları ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti topraklarını müdafaa etmek için canını ortaya koymuş ve bu güzel vatanı bize armağan etmiştir. Bununla da kalmamış, ortaya koyduğu eserlerle ve devrimleriyle gerek İslam dünyasına gerekse Avrupa devletlerine esin kaynağı olmuştur. Bu vatan topraklarının müdafaa edilmesine liderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmamak, gelecek nesillere en iyi şekilde anlatmak, onun belirlediği hedefler doğrultusunda, onun yolundan ilerlemek her Türk vatandaşının birer görevidir.”

Mustafa Kemal Atatürk’e yöneltilen haksız ve temelsiz ithamlara da tepki gösteren Tanal, “Ülkemizde elbette nankörler, hainler, tarihine saygı duymayanlar olacaktır. Onlara meydanı bırakmayacağız. Son zamanlarda kendini bilmez birkaç ahmak tarafından Mustafa Kemal Atatürk değerleri yıpratılmaya çalışılmışsa da bunun başarılı olmayacağı toplumumuzda oluşan infialle kendini göstermiştir. Ülkemize herhangi bir faydası olmayan, temelsiz, sığ ve bayağı düşünceleri ile itibar görmeyen kimseler, Mustafa Kemal Atatürk’e laf söyleyecek haddi kendilerinde göremezler. Mustafa Kemal Atatürk ancak ve ancak ortaya koyduğu eserlerle anılacaktır” diye konuştu.

Tanal sözlerini şöyle tamamladı: "Türk milletine muasır medeniyetler seviyesini layık gören, devrimlerini ileri görüşlülüğü ile taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘devlet yönetme felsefesine’ her geçen gün daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Atamızı sonsuza kadar gönlümüzde yaşatacağız."

 

Etiketler Şanlıurfa Vekil Mahmut Tanal CHP