Birecik’li Öğrencilerden Ders Niteliğinde Proje

Birecik’li Öğrenciler Umuda Uzanan Eller” isimli Proje hayata gerçirdi.

5794 Okunma
Birecik Mehmet Adil Çulcuoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından “Umuda Uzanan Eller” isimli Proje hayata geçirildi. Proje kapsamında okulun girişine bir elbise standı yerleştirildi. İnsanlar bu standa ihtiyaç duymadığı ancak kullanılabilir durumda olan elbiselerini bırakıyor, bu elbiseleri ihtiyacı olan insanlar alabiliyor.
 
Birecik İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ, Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdulkadir ÇOPUR, Birecik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali TAVACI ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Yaşar KARAOĞLU ile beraber Mehmet Adil Çulcuoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerine bir ziyaret gerçekleştirerek hayata geçirilen proje hakkında bilgi aldı.
 
Bu proje ile öğrencilerin yardımlaşma ve dayanışma bilincini güçlendirmeyi ve bu konuda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Din Kültürü öğretmeni Emrah NAZIROĞLU, bu projeyi  “Alan el veren elin ezikliğini yaşamasın” sloganıyla başlattıklarını söyledi. Amaçlarının, insanlar yardımlaşırken “ne veren kişi kibirlensin ne de alan el ezikliği yaşasın” bilincini çocuklarımıza aşılamak olduğunu belirterek projeyi herkesin desteklemesini istedi.
 
Ardından Birecik İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ, okul bahçesinde öğrenciler ile bir araya gelip sohbet ederek kendi tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Öğrencilere sorumluluk bilinci ile çalışmaları gerektiğini anlatarak öğrencilerin hedeflerini her zaman üst düzeyde tutmalarını istedi. Öğrencileri bu anlamlı projeyi hayata geçirdikleri için tebrik etti.
 
 
 
 
Etiketler Birecik Umuda Uzanan Eller Proje
  1. Yorum Yapan : misafir

    emeği geçenlere teşekkürler umarım bu tür güzellikler yaygınlaşır