Şanlıurfa Taziye Duyurusu (12.11.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

5159 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İste vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
---------------------------------
Adı Soyadı: İsa Kuran
Viranşehir'li Hemşehrimiz Ağavata Aşireti KURAN Ailesinden Merhum Yasin Hacı Telal’ın oğlu, Hacı Mehmet Kuran, Ali Kuran, Adnan Kuran, Abdurrahman Kuran, Hacı Hadi Kuran, Halil Kuran, Eyyüp Kuran ve Mehmet Şerif Kuran’ın kardeşleri, Sevilen, Sayılan Bey Efendi Güzel İnsan İsa Kuran Uzun Zamandan Beridir Tedavi Görmekte Olduğu Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde Bugün Vefat etmiştir. Cenazesi Gaziantep’ten Alınarak, Viranşehir Yeni Mezarlıkta Kılınacak Cenaze Namazına Müeakkip Yeni Mezarlıkta Defin Edilecektir. Taziyesi Viranşehir Kale Mahallesi Hacı Menduh Şehmusoğlu Taziye Evinde Yapılacaktır. 
----------------------------------
Inna Lillâhi Ve Innâ Ileyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabi illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler 12.11.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa Taziye