Fıstıkta, Ciğerde, Çiğ Köftede, Tırnaklı Ekmekte Urfa’nın!

Fıstıkta, Ciğerde, Çiğ Köftede, Tırnaklı Ekmekte Urfa’nın!

25018 Okunma

Önce Gaziantep, Diyarbakır sonra Adıyaman kentinin tanıtımı için Şanlıurfa’yı kullanıyor.

Geçtiğimi yaz aylarında Gaziantep, geçtiğimiz ay Diyarbakır, son günlerde ise Adıyaman Şanlıurfa’nın ismini ve değerlerini kullanarak ucuz reklam peşine düştü.

GAZİANTEP’İN TÜM REKLAMI URFA

Gaziantep, Şanlıurfa değerlerini kullanarak reklam yapmaya devam ediyor. Yıllardır Şanlıurfa’da üretilen Fıstık ile reklam yapan Gaziantep, tanıtım reklamlarında Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesini kullanarak turist çekmeye çalıştı. Son olarak geçtiğimiz yaz aylarında Gaziantep Tırnaklı Pide için tescil başvurusu yaptı. Fakat o tarihlerde Şanlıurfa tırnaklı ekmeği tescilledi.

DİYARBAKIR CİĞER POLEMİĞİ

Şanlıurfa’nın tescillemek için başvuruda bulunduğu ve büyük oranda tescillediği Ciğer Kebabı için Diyarbakır devreye girdi. Geçtiğimiz aylarda anlamsız bir şekilde Ciğer Diyarbakır’ındır haberleri yayan Diyarbakırlılar, Şanlıurfa ile kıyaslama yaparak günlerce kentinin reklamını yapmayı başardı.  

SIRADA ADIYAMAN VAR!

Gaziantep ve Diyarbakır’ın ardından reklamın kralının Şanlıurfa üzerinden yapıldığını fark eden Adıyamanlılar körü körüne Çiğ Köfte polemiğine girdi.

Şanlıurfa’nın 2008 yılında tescillediği çiğ köfteyi hesaba katmadan polemik yaratan Adıyamanlılar yaptırdıkları haber ile Şanlıurfa üzerinden reklam yapmaya çalıştı. 

Etiketler Şanlıurfa Adıyaman Diyarbakır Gaziantep Fıstık Tırnaklı Ekmek Ciğer Çiğ Köfte