Müftü Açık Kahta'da

Müftü Açık Kahta'da

6626 Okunma
İl Müftüsü İhsan Açık Çarşamba günü Kahta ilçe Müftülüğü’nün Aylık Mutat toplantısına katılarak  Din Görevlileri ile bir araya geldi, Örnek din görevlisi nasıl olmalı konulu Konferans verdi.
 
Kahta Kültür Sitesi Konferans Salonunda düzenlenen program Kur' an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik’in açılış konuşmasıyla ve devam etti.
 
Açılış konuşmasının ardından İl Müftüsü İhsan Açık Din Görevlilerine ve Kuran Kursu Öğreticilerine Örnek din görevlisi nasıl olmalı konulu konferans verdi.
 
 Müftü Açık Konferansında Din Görevlisi Kendini her alanda en iyi şekilde yetiştirmelidir. Çünkü her zaman toplumun önünde olan insandır. Her zaman göz önünde olandır bu yüzden kendini güncellemelidir. Din görevlisi çevresine kendini sevdirmelidir. Gençlere ve çocuklara camiyi sevdirmelidir. Cemaatine karşı şefkatli olmalıdır. Onların acı tatlı gününde yanında olmalıdır. Maddi manevi, elinden geldiğince de  yardım etmelidir. En önemlisi de görevine sadakatle bağlı olmalıdır.” dedi. Konferans sonunda konuşma yapan  Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik  ziyareti ve verdiği etkili konferanstan dolayı İl Müftüsü İhsan Açık’a teşekkür etti.
Konferansa İl Müftü Yardımcıları Mustafa Erdem, Abdulcelil Alpkıray, Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.
 
Etiketler Şanlıurfa Urfa Müftü İhsan Açık Kahta