Şanlıurfa Taziye Duyurusu (20.11.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

4821 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İste vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------
Adı Soyadı: Hacı Mehmet İşçi 
H.Aziz, Ahmet,Paşa, Ömer ve Halil işçi'nin babaları Hacı Mehmet İşçi Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 20 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Yusufpaşa camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziye Harran kapı taziye evi
----------------------------------------
Adı Soyadı: Barış Uzun 
05.11.2017 Tarihinde yeni hastane yolunda motosikletin devrilmesi sonucu ağır yaralanan Barış Uzun hayatını kaybetti. Yaklaşık 15 gün önce saat: 22:30 sularında Hastane yolunda motosikletin devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve 15 gündür Şanlıurfa’da yoğun bakımda olan Barış Uzun dün yaşam mücadelesini kaybetti.Terzi Abdo UZUN un torunu, Oktay UZUN un OGLU Sadullah, Nihat, Kemal, Hakan ve Cetin UZUN un yegeni genç yaşta vefat eden Barış Uzun’un taziyesi Kale Mahallesinde bulunan Haci Menduh Şehmusoğlu taziye evinde yapılacaktır.
----------------------------------------
Adı Soyadı: Nuriye Çetin
Viranşehir'li Hemşehrimiz ÇETİN Ailesinden Eyyüpnebi Beldesinden Bedir Ağanın Kızı, Melle Sinan Çetin’in Eşi, Necmi Çetin, Fikret Çetin, Eyyüp Çetin ve İbrahim Çetin’in Anneleri, Nuriye Çetin Vefat etmiştir. 
Taziyesi Viranşehir Eyyüpnebi Beldesindeki Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
-----------------------------------------
Inna Lillâhi Ve Innâ Ileyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabi illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler 20.11.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa