Sinanoğlu Oda Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Kaymakam Sinanoğlu Oda Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

5881 Okunma

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu Suruç ilçesinde bulunan esnaf odalarının Başkan ve üyeleri ile bir araya geldi.

Gündem maddesinin  ağırlıklı Suruç oldugu toplantıya  Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu'nun başkanlık etti.Suruc ogretmenevi sark odasinda duzenlenen istişare toplantısına Suruç  Esnaf  ve Kefalet Odası Başkanı,Esnaf veSanaatkarlar Odası Başkanı  , Terziler Odası  Başkanı  , Fırıncılar Odası Başkanı , Bakkallar ve Bayiler Odası ve Şoförler ve Otomobilciler odasının Başkan  Yönetim Kurulu üyeleri  ve esnaflar katıldı.

Toplantida konuşan Sinanoglu İlk defa  esnaf odalarımızın değerli  oda başkanları ve çok degerli esnaflarımizla  ile bir araya geliyorum. Göreve geldiğim günden bu yana Suruç   ve Suruç'ta 'yaşayanlar vatandaslarimiz için çalışıyorum. Suruc özellikle tarım ve hayvancılık ile ön planda olan bir ilçemiz.Ozellikle suyun gelmesiyle beraber Suruç 'ta  gözle görünür bir değişim  yaşanmakta. Tüm  bunların yanında ilcemiz bünyesinde adeta dededen toruna esnaflarımızın var oldugu güzide bir ilçemiz.Ben sık sık özellikle çalışmalarım sirasinda esnaflarımızı ziyaret ediyorum onları yanlız  birakmiyorum çalışırken  esnafimizin kendilerini ziyaret ettgimde  beni görür görmez  saygının en güzel örneğini göstermeleri ,  nasırlı  ve yorgun  ellerinden uzatılan çayı , eski kürsülerde oturup benimle yaptıkları o hazziyla huzura  eritistigim sohbetleri bana keyif  veriyo onları unutamam.Esnafimizi Surucumuzu bu yüzden daha cok seviyorum.İste bunun içindirki hedefimiz   devletine , milletine , bayrağına bağlı Suruç'umuzu  sizlerle berebar  en hızlı büyüyen ve gelişen ilçe yapmak, çünkü Suruç  bu potansiyele sahip bir ilçemiz" şeklinde konuştu.  Ilcede su ana kadar yaptıkları çalışmaları  anlatan Sinanoglu "Her ilçe nüfusuna ve alanına göre hizmet alıyor. Adalet içinde hizmet ediyoruz. Suruç  ilçemizde acil yapılması gereken işler var. Ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz. Suruç Meydan projesini çalışıyoruz. Suruç Su arıtma tesisi , Suruç çevre yolu , 7 adet halı saha, 40 mahalleye çocuk oyun parkı , 200.000 m2 kilitli parke taşı uygulaması ve diğer projeler ile  suruçta değişim başlamıştır.  Suruçta  Planlı bir şekilde çalışıyoruz. Esnafımız şehrin bereketi ve hareketidir" ifadelerini kullandı.

Bundan boyle düzenli olarak  başkanlarımızla  buluşacağınin altını çizen Sinanoğlu; . Esnaf ve Sanatkârlarımızın sorunları bizzat idarecilere bu programda aktarılarak çözüm noktasında bilgi alış verişinde bulunacağız. Genel anlamda sorunlar bu toplantılarda çözüme kavuşuyor. Suruç esnaflarımızın en fazla iç içe bulunduğu bir ilçemizdir. Bizler her zaman esnaf ve sanatkârlarımızın yanında yer alarak onların sorunlarına çözüm noktasında elimizden geleni yapacagiz.Bugün burada Suruç  ilçemizin değişimini ana hatlarıyla ele aldık. Başkanlarımızın sorunlarını çözümler üreteceğiz. Genel itibariyle değişen ve gelişen Surucumunuza  hep birlikte şahitlik edeceğiz " şeklinde konuştu.

Oda başkanları adına konuşan Suruç Esnaf ve Kefalet Odası Başkanı Mehmet  Durmaz ise " Sayın Kaymakamımız ilçemize ilk atandığı günden itibaren esnafımızı ziyaret  etti ve hala fa ziyaret etmeye devam ediyor. Bugünde sorun ve taleplerimizi dinlemek çözüme kavuşturmak ve birlik beraberligimizi percinlestirmek adına ben ve oda arkadaşlarımızı esnafımızı kabul etti.Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.Sayin Kaymakamımızın yoğunluğunu biliyoruz iş gücünün farkındayız kendisine yaptığı tüm çalışmalarda destek olacağız ve inşallah kendisiyle bereber iki ayda  bir toplantılarımızı gerçekleştirip Surucumuza hizmet ve sorunların  çözümü taleplerin yerine getirilmesi noktasında istişarelerde bulunacağız "dedi.

Yaklaşık üç saat süren toplantıda tüm oda başkanları talep  ve isteklerini belirtirken konuşmaları büyük bir dikkatle dinleyen Kaymakam  ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu bizzat  kendisi not alarak çözümü için geleceğinin yapılacağını belirrti.

Oda başkanları ve esnaflar yoğun iş temposunda kendilerini de unutmayan Sinanoğlu'na teşekkür ettiler. 

Etiketler Şanlıurfa Sinanoğlu Başkan Suruç Ferhat Sinanoğlu