Şanlıurfa Taziye Duyurusu (22.11.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

5585 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İste vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------
Adı Soyadı: Nejla AYHAN
Merhum Kasap Haci Hamza Keser'in kızı, Merhum Ali Keser ve Ahmet Keser in Kızkardeşi
Nejat Ayhanın eşi, Erkan ve Sait Ayhan'ın Anneleri, Nejla AYHAN İzmir'de Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 21Kasim Sali gunu Izmir"de defnedilmistir.
Taziyesi İzmir Şanlıurfalılar derneginde yapılmaktadır.
--------------------------------------
Adı Soyadı: Hacı Meliha Durmaz
Merhum kürkçü Mehmet Çiriş'in kızı, Hacoğlu Gazozcu Bekir Durmaz'ın eşi, Mehmet Yaşar Durmaz ve Ahmet Durmaz'ın anneleri atom Halil Çiriş'in ablası, Ali,Akif,Ömer, Ahmet,Eyyüp Çiriş'in halası Fatih Kömürcüoğlu ve Halil Cambaz'ın kayınvalidesi Mehmet Latif Kömürcüoğlu ve Bekir Durmaz'ın neneleri Hacı Meliha Durmaz Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün 22.11.2017) öğle namazına müteakip Yusufpaşa camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defin edilecektir.
Erkek Taziyesi Kayısı Cami taziye evinde
Bayan Taziyesi Esentepe Demirci cami taziye evinde (Mozaik AVM Karşısı) 
-------------------------------------
Adı Soyadı: Hayriye ALATAŞ (79)
Merhum Hacı Ahmet Alataş’ın Eşi 
Merhum Halil OKUTAN’ın kızı, Abdurrahman OKUTAN’ın kızkardeşi, İbrahim,Ömer ALATAŞ’ın anneleri, Yahya ÖZGELİŞ Merhum Mehmet KUŞÇEK ve Ahmet PORTAKALCI’nın Kayınvalideleri, Hayriye Alataş Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi bugün (22.11.2017) öğle namazına müteakip Yusuf Paşa Camii’nden alınarak Bediüzzaman Aile Mezarlığına Defin edilecektir.
Taziyesi: 
Erkeklere: Ramazan Başak Taziye Evi
Bayanlara: Bahçelievler Mah. 9.sok 2. Arabacılar Apt No:5 ( Buket Mefruşat üstü)
--------------------------------------
Adı Soyadı: 
Viranşehir'li Hemşehrimiz ARAR Ailesinden Nurettin Arar, Alaattin Arar, Zeyettin Arar, Seyfettin Arar ve İzettin Arar’ın Vabaları Ramazan Arar Bugün Vefat Etmiştir. 
Taziyesi Viranşehir Şırnak Mahallesi Kültür Evindeki Taziye Evinde Yapılacaktır. 
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - ALİ ATACA
Doğum Tarihi         - 1972
Defnedildiği Mezarlık - YENİ ASRİ AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - DEVHARİ TAZİYE EVİ
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - BEKİR YILDIZ
Doğum Tarihi         - 1971
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - FELHAN TAZİYE EVİ
Inna Lillâhi Ve Innâ Ileyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabi illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler 22.11.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa Vefat Duyurusu