Birecik Trafiğine Tarihi Dokunuş

Birecik’te Bisiklet-Motosiklet-Yaya Üst Geçidi yapılıyor.

6183 Okunma
Şanlıurfa’nın Birecik İlçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi D-400 Karayolu üzeri Şehir Merkezini birbirine bağlayan kavşakta Bisiklet-Motosiklet-Yaya Üst Geçidi yapılıyor. Kalkınma Bakanlığına bağlı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen, Birecik Kaymakamlığı ve Birecik Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen ve ihale aşamasında olan Bisiklet-Motosiklet-Yaya Üst Geçidi Projesi’nin yakın bir zamanda hayata geçirilmesi hedefleniyor.
 
Birecik İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ, Birecik Belediye Başkanı Mehmet Faruk PINARBAŞI, Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdulkadir ÇOPUR ve Birecik AK Parti İlçe Başkanı Müslüm KAYNARPINAR ile beraber üst geçidin yapılacağı yerde incelemelerde bulunarak projenin nasıl bir yerleşim planına sahip olması gerektiği hususlarında istişarede bulundu.
 
Birecik’in trafiğine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacağı öngörülen proje hakkında bilgi veren Birecik İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ, “İlçede motosiklet ve bisiklet kullanıcı sayısının fazla olması sebebiyle üst geçit yapılması planlanan noktada sıkça motosiklet, bisiklet ve yaya geçişleri sırasında trafik kazaları meydana geliyor. Projenin hayata geçmesi halinde bu kazaların önüne geçilerek can ve mal kayıplarının azalacağına inanıyorum”dedi.
 
Bisiklet-Motosiklet-Yaya Üst Geçidi Projesi’nin İlçenin tanıtımına büyük katkı sağlayacağının altını çizen Kaymakam Kadir PERÇİ, kente giriş-çıkış ulaşımını da rahatlatacağını belirtti.
 
 
Etiketler Bisiklet Motosiklet Yaya Şanlıurfa Birecik Tarihi Dokunuş