Şanlıurfa Taziye Duyurusu (24.11.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

4818 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İste vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
--------------------------
Adı Soyadı: Hediye Gören
Viranşehir'li Hemşehrimiz Xırbebelek Köyü, GÖREN Ailesinden Ali Gören, Osman Gören, Halil Gören, Hadi Gören, Nihat Gören ve İbrahim Gören’in Kız kardeşleri Hediye Gören dün Vefat etmiştir. Taziyesi Viranşehir Xırbebelek Köyündeki Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
-------------------------
Adı Soyadı: Kazım Erkan
Viranşehir'li Hemşehrimiz ERKAN Ailesinden Yaşar Erkan, Eyyüp Erkan, Enver Erkan, Murat Erkan ve Erdal Erkan’ın Babaları, Doğan Erkan’ın Amcası Kazım Erkan dün Vefat etmiştir. Taziyesi Viranşehir Bahçelievler Mahalle Kırmızıtoprak Camisi Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
-------------------------
Adı Soyadı: Cerrah Bozkoyun
Viranşehir'li Hemşehrimiz BOZKOYUN Ailesinden Ali Bozkoyun ve Merhum İsmet Bozkoyun’un kardeşleri, Murat Bozkoyun, Avukat Özgür Ahmet Bozkoyun, Seyfettin Bozkoyun ve Sinan Bozkoyun’un Babaları, Viranşehir Belediyesi Eski İtfaiye Müdürü, Viranşehir Futbolunun Duayeni Viranşehirspor Kulübü Eski Başkanı, Viranşehir Gençliğinin Sevilen sayılan değerlerinden, Cerrah Bozkoyun Viranşehir’de Vefat etmiştir. 
Taziyesi Viranşehir Yenişehir Mahallesi Veysi & Kemal Camisi Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
-------------------------
Adı Soyadı: Vedat Kılıç 
Belediyeden emekli Merhum Mahmut Kılıç'ın Oğlu, Müslüm Kılıç'ın yeğeni, mimar Durak Kılıç'ın ,Nihat,Fuat Kılıç'ın kardeşleri, Mahmut ve Ahmet Kılıç'ın babaları, Azmi,Fehmi, Cumali, Nuri ve İbrahim Asoğlu'nun enişteleri, Vedat kılıç Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi ikindi namazına müteakiben yeni mezarlıkta defnedilecektir. 
Taziyesi korukent taziye evindedir. (Kadin ve erkek).
Merhuma Allah'tan Rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.
-------------------------
Adı Soyadı: Fahriye Keşküş (85 )
Merhum Ali Gülhan'ın kızı,Merhum Osman Keşküş'ün hanımı,Mehmet,Faruk ve Hüseyin Keşküş'ün anneleri, Mehmet Gündüz, Mustafa Keşküş, Merhum Reşit Kanmaz, Naci Keşküş, Cemal Keşküş ve Ömer Gülhan'ın kayınvalidesi; Fahriye Keşküş Hakk'ın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 23.11.2017 perşembe günü öğle  namazına müteakip Yusufpaşa Camiinden alınarak Bediüzzaman Aile mezarlığına defnedilecektir.
Taziyesi Özlek Camii Taziye evi (Bayan taziyesi de aynı yerde)
------------------------
Adı Soyadı: Emine Taşçı
Merhum Hacı Mahmut Taşçı'nın kızı. Merhum hacı Mustafa Taşçı'nın eşi. Merhum Bedih, merhum Ahmet,Latif ve Abuzer Taşçı'nın kızkardeşi. Yusuf, Mehmet, Mahmut, Ali, Soner Taşçı'nın anneleri, Fuat Sabuncu'nun kayınvalidesi; Emine Taşçı Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi öğle namazına müteakip Şehitlik Çamlık Camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defnedilecektir. 
Taziyesi Yasin Arıcı taziye evinde olacaktır.
------------------------
Inna Lillâhi Ve Innâ Ileyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabi illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler 24.11.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa