Birecik’e İkinci Atom Karınca

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine atanan Kaymakam Kadir Perçi kısa sürede kendisini sevdirdi.

6994 Okunma

Yaptığı işlerle ve vatandaşlarla içli dışlı olması eski Kaymakam Atom Karınca lakaplı Tuncay Sonel’i akıllara getirdi.

Şimdilerde Tunceli Valiliği görevini yapan Sonel’in atom karınca lakabı Kadir Perçi’ye verildi. Sık sık vatandaşları ziyaret eden Kadir Perçi, sorunları dinleyerek çözüm noktalarında çalışmalar başlatıyor.

Vatandaşlar Birecik tarihinde Tuncay Sonel’den sonra vatandaşla iç içe olan ikinci kaymakamın Kadir Perçi olduğunu ifade ederek, İkinci Atom Karınca olarak adlandırmaya başladı.

İLK DEFA GEZEN KAYMAKAM GÖRDÜM

Kaymakam Kadir Perçi her gününü dolu dolu geçiriyor. İlçede vatandaş ziyaretlerine devam eden Kadir Perçi, son olarak Meydan Mahallesi ve Hastane Caddesi üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Kaymakam Perçi esnaflarla konuşarak sorunlarını dinledi. Bir esnafın “Ben ilk defa kaymakam görüyorum. Eskiden görmeye giderdik yanına yaklaştırmazlardı” sözleri dikkat çekti.

KAHVE ZİYARETİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Esnaf ziyaretleri sırasında bir kahveye de giren Kaymakam Perçi, oyun oynayanların yanına oturarak sohbet etti. Kahve ziyaretinde vatandaşlar ile Kaymakam arasında geçen sohbet renkli görüntüler oluşturdu.

“BÜTÜN MİLLET SU DİYOR HACI”

Kaymakam Kadir Perçi vatandaşların ziyareti sırasında sorunlarını dinledi. Bir çok vatandaş suların temiz olmadığından ve pahalı olduğundan şikayet etti.

Perçi ziyaretlerini devam ettirirken bir iş yerinde ŞUSKi Birecik yetkilisini gördü. Kaymakam Kadir Perçi esprili bir dille; “Bütün millet su diyor hacı. Suları kirli akıtıyormuşsun” demesi alanda bulunanları güldürdü.

 

Etiketler Şanlıurfa Birecik Kadir Perçi Kaymakam Atom Karınca Tuncay Sonel