Şanlıurfa Taziye Duyurusu (25.11.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

7568 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İste vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
--------------------------------
Adı Soyadı: Sevim Kutlu
Viranşehir'li Hemşehrimiz KUTLU(FERMO) Ailesinden Merhum Ahmet Kutlu(Fermo)’nun kızı, Sevim Kutlu(Fermo) Bugün İzmit’te Vefat etmiştir. Cenazesi Bugün İgsas Camisinde Kılınacak Öğlen Namazına Müteakkip, Körfez Mezarlığında Defin Edilecektir. 
Taziyesi İzmit Tüpraş Camisi, Tüpraş İlkokulu Karşısındaki Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
--------------------------------
Adı Soyadı: Halil Katar
Viranşehir'li Hemşehrimiz KATAR Ailesinden Şahin Katar ve Aziz katar’ın Babaları, Halil Katar Dün Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Yeni Mahallesi Süleyman Emine Nebati Camisi Hacı Siyamed Akbaş Taziye Evinde Yapılacaktır. 
--------------------------------
Adı Soyadı: Haci Hasan Özbek 
Merhum Hacı Hasan Özbek'in torunu, Haci Mustafa Özbek'in oglu Mahmut ve Halil Özbek'in yegeni Haluk ve Hasan Özbek'in amcasıoglu Merhum coşkun ,Merhum Ahmet ,Şükrü, Nedret, Mustafa, Turgay Bakır'ın yegeni Ferhat Aksoy'un kayinbiraderi Mahmut ve Aydın Bakır'in halasioglu Mehmet ve Hasip Öncel'in teyzesioglu  Ahmet, Bulent, Ömer, Murat, Cengiz, Erdal, Serdar Bakır'in dayisioglu HACI HASAN ÖZBEK Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi ikindi namazına müteakiben defin edilmiştir
Erkek Taziyesi Ramazan Başak taziye evindedir. 
Kadın taziyesi:Osmangazi taziye evi
-------------------------------
 
Inna Lillâhi Ve Innâ Ileyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz Allah’tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabi illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler 25.11.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa