haber
» Karaköprü Belediyespor üst tura yükseldi » Viranşehir’de kadın konuk evi açılıyor » Urfa’ya kurtlar indi! » Urfa’da seken mermiyle yaralandı, Camiye Sığındı » Demirkol, kirvesi oldukları çocukları ziyaret etti
  haber
  haber

Urfa’daki Kaymakam’dan hüzünlü veda

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 3 yılı aşkındır görev yapan Abdullah Çiftçi’nin tayini Bursa’nın Yenişehir ilçesine çıktı.

Yenişehir’e tayini çıkan Çiftçi bugün Suruç’ta vatandaşlar ile vedalaştı. Vedalaşmanın ardından bir mesaj yayınlayan Çiftçi okuyanları duygulandırdı.

İşte o mesaj;

HAKKINIZI HELAL EDİN...

3 yılı aşkın bir süredir görev yapmakta olduğum Suruç ilçesinden bugün ayrılıyorum. Görev yaptığım süre içinde Suruçluların hep yakın ilgi ve desteğini gördüm. İnsanlara doğru attığım her adıma mukabil insanlarımız 10 adım ile bize yaklaştılar. Kimseyi ayırmamaya gayret ettim,kapımı herkese açık tutmaya çalıştım, devletin sıcak ve şefkatli yüzünü görmek için gayret gösterdim.

' Gidemedigin yer senin değildir' anlayışı ile her yere gitmeye herkese ulaşmaya herkesin elini sıkmaya,herkesi kucaklamaya gayret ettim. Devletin kaymakamı olarak milletin hizmetinde olamaya çalıştık. Büyük olaylar yaşadık bu süreçte: Kobani göçü sırasında bir hafta içinde 210 bin Suriyeli mülteci ilçemize geldiği sırada Devlet millet işbirliği ile bütün dünyaya insanlik ve misafirperverlik dersi vererek adeta insanlık onurunu kurtardık. Bunun yanında peşmergenin Kobaniye geçişi,Süleymanşah türbesinin taşınması, gibi tarihi olaylara tanıklık ettik... Ardından 34 canımızı alan içimizi acıtan hayin bir patlama... en son 15 temmuz ihanetini yaşadık . Bütün bu olaylara karşı bir ve beraber hareket ettik Suruçlu yiğit insanlarla. Bu süre içerisinde Suruç halkı hiçbir provakasyona alet olmadı. Tavrını hep barıştan ve huzurdan yana kullandı. Devletinin yanında yer aldı ve hain planların tamamını boşa çıkardı...Bu açıdan Suruç halkının yaptıkları hertürlü takdirin üzerindedir... Dün ilçedeki en zor günümü yaşadım. Vedalaşmak çok zor,dostları geride bırakacak olmak çok zor... "Nefis cümleden edna, vazife cümleden ala" zor da olsa ayrılmak zorundayız... Ayrılırken keşke herkese gitmek küçük büyük bütün Suruçlu kardeşlerime, büyüklerime sarılmak helallik almak mümkün olsaydı..Veda yemeği yapmak istemedim. Çünkü veda yemeğinde davetli kitlesini nekadar geniş tutsak da birileri dışarıda kalacaktı. Ben hiçbir hemşehrimi dışarıda bırakarak gönül kırmak istemedim... Anlayışla karşilamanizi istiyorum.. Söylenecek söz çok... ayrılmak zor... HAKKINIZI HELAL EDİN.. BENDEN YANA SURUÇ VE URFAYA HAKKIM VARSA HELAL OLSUN.. Yeni görev yerim Bursa Yenişehir Kaymakamlığı..Orada bir kardeşiniz bir eviniz var...ALLAHA EMANET OLUNUZ.. HOŞÇAKALIN...SİZLERİ SEVİYORUM...TEŞEKKÜRLER SURUÇ TEŞEKKÜRLER URFA...

Suruç
Tarih : 24 Eylül 2016 Saat : 17:08
Okunma Sayısı : 22506  
Şanlıurfa Suruç Bursa Urfa’daki Kaymakam’dan hüzünlü veda haberi Urfa’daki Kaymakam’dan hüzünlü veda haberleri
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 8
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, Hedle DURUK
  Erkekler ve Kadınlar) Özlek cami taziye evindedir.

 • Rahmetli, Belkıs Öztürk
  Taziyesi erkekler Karakopru taziye evinde kadınların fatma koç taziye evinde

 • Rahmetli, Zeliha susam(Beyazağaç)
  Taziyesi Balçova’daki Urfalılar derneğinde yapılacaktır.

 • Rahmetli, MEHMET EMİN DOŞ
  (bayanlar ve erkekler ) Gerger taziye evi

 • Rahmetli, Ayşe Aktaş
  Bamyasuyu Arabi cami taziye evinde yapılacaktır

 • Rahmetli, Abdulkadir Subaşı
  Abdurrahman Yavuz taziye evi (Sırrın Karşıyaka)

 • Rahmetli, Hatice Bakırcı
  Kayısı Cami taziye evinde yapılacaktır.

 • Rahmetli, Abdullah Güler
  Taziyesi Erkek ve Kadınlara Korukent Taziye Evinde yapılacaktır.