Urfa’daki Kaymakam’dan hüzünlü veda

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 3 yılı aşkındır görev yapan Abdullah Çiftçi’nin tayini Bursa’nın Yenişehir ilçesine çıktı.

27762 Okunma

Yenişehir’e tayini çıkan Çiftçi bugün Suruç’ta vatandaşlar ile vedalaştı. Vedalaşmanın ardından bir mesaj yayınlayan Çiftçi okuyanları duygulandırdı.

İşte o mesaj;

HAKKINIZI HELAL EDİN...

3 yılı aşkın bir süredir görev yapmakta olduğum Suruç ilçesinden bugün ayrılıyorum. Görev yaptığım süre içinde Suruçluların hep yakın ilgi ve desteğini gördüm. İnsanlara doğru attığım her adıma mukabil insanlarımız 10 adım ile bize yaklaştılar. Kimseyi ayırmamaya gayret ettim,kapımı herkese açık tutmaya çalıştım, devletin sıcak ve şefkatli yüzünü görmek için gayret gösterdim.

' Gidemedigin yer senin değildir' anlayışı ile her yere gitmeye herkese ulaşmaya herkesin elini sıkmaya,herkesi kucaklamaya gayret ettim. Devletin kaymakamı olarak milletin hizmetinde olamaya çalıştık. Büyük olaylar yaşadık bu süreçte: Kobani göçü sırasında bir hafta içinde 210 bin Suriyeli mülteci ilçemize geldiği sırada Devlet millet işbirliği ile bütün dünyaya insanlik ve misafirperverlik dersi vererek adeta insanlık onurunu kurtardık. Bunun yanında peşmergenin Kobaniye geçişi,Süleymanşah türbesinin taşınması, gibi tarihi olaylara tanıklık ettik... Ardından 34 canımızı alan içimizi acıtan hayin bir patlama... en son 15 temmuz ihanetini yaşadık . Bütün bu olaylara karşı bir ve beraber hareket ettik Suruçlu yiğit insanlarla. Bu süre içerisinde Suruç halkı hiçbir provakasyona alet olmadı. Tavrını hep barıştan ve huzurdan yana kullandı. Devletinin yanında yer aldı ve hain planların tamamını boşa çıkardı...Bu açıdan Suruç halkının yaptıkları hertürlü takdirin üzerindedir... Dün ilçedeki en zor günümü yaşadım. Vedalaşmak çok zor,dostları geride bırakacak olmak çok zor... "Nefis cümleden edna, vazife cümleden ala" zor da olsa ayrılmak zorundayız... Ayrılırken keşke herkese gitmek küçük büyük bütün Suruçlu kardeşlerime, büyüklerime sarılmak helallik almak mümkün olsaydı..Veda yemeği yapmak istemedim. Çünkü veda yemeğinde davetli kitlesini nekadar geniş tutsak da birileri dışarıda kalacaktı. Ben hiçbir hemşehrimi dışarıda bırakarak gönül kırmak istemedim... Anlayışla karşilamanizi istiyorum.. Söylenecek söz çok... ayrılmak zor... HAKKINIZI HELAL EDİN.. BENDEN YANA SURUÇ VE URFAYA HAKKIM VARSA HELAL OLSUN.. Yeni görev yerim Bursa Yenişehir Kaymakamlığı..Orada bir kardeşiniz bir eviniz var...ALLAHA EMANET OLUNUZ.. HOŞÇAKALIN...SİZLERİ SEVİYORUM...TEŞEKKÜRLER SURUÇ TEŞEKKÜRLER URFA...

Etiketler Şanlıurfa Suruç Bursa Abdullah Çiftçi