» Karaköprü, Urfaspor Tesislerinde Hazırlanıyor » Bolu kampı bitti! Takım Nevşehir’de… » Urfa’da minibüsün çarptığı kadın öldü » İbrahim Tatlıses » Zekeriya Ünlü Tatlıses’e Çiğköfte yoğurdu
  haber
  haber

Başkan Demirkol’dan Eğitime Büyük Destek

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 13 ilçede 77 bin öğrenciyi kapsayan deneme sınavı düzenleme projesinin masraflarını karşılamak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Başkan Demirkol, gençlerin bilgi ile donatılması için çaba sarf ettiklerini söyledi. 
 
 
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, İl genelinde eğitim seviyesini yükseltmek ve TEOG ile LYS’ye girecek öğrencilerin sınav becerisini yükseltmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. İl genelinde; 7 ve 11. Sınıflardaki 77 bin öğrencinin katılacağı iki adet deneme sınavı basım işi Haliliye Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek. Haliliye Belediye Başkanlığında düzenlenen imza törenine Başkan Fevzi Demirkol ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci katıldı. 
 
BAŞKAN DEMİRKOL: AMACIMIZ GENÇLERİMİZİN BİLGİYLE DONATILMASI
 
Protokolün imzalanmasının ardından proje ile ilgili konuşan Başkan Demirkol, projenin Şanlıurfa’nın 13 ilçesinde 77 Bin öğrenciyi kapsadığını hatırlattı.  13 ilçesinde 77 Bin öğrencinin katılacağı deneme sınavlarının basım işlerinin masrafı olan 76 bin lirayı Haliliye Belediyesi olarak üstlendiklerini anlatan Başkan Demirkol,  yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bizim bu olaya bakışımız şu; gençlerimiz bizim geleceğimiz. Gençlerimiz bizim istikbalimiz. Gençlerimiz hem bölgemizin, hem ülkemizin hem de mazlum milletlerin, hem ümmetin geleceği. O bakımdan bu gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için bilgiyle donatılmaları için, İl milli Eğitim Müdürlüğümüzün tüm öğretmenlerinin çabalarına maddi açıdan katkıda bulunduk. 13 ilçemizde eğitim seviyesinin yükselmesine bir nebze de katkımız olsa biz Haliliye Belediyesi olarak bundan mutluluk duyacağız: çağımız bilgi çağı. Bilgi çağında bizim ve ülkemizin geleceği olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi, milli manevi değerlerle donatılması da devletimizin bekası açısından çok önemli. Ben teşrifleri için İl milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci Bey’in şahsında tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Halisane gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerinden gençlik adına minnettar olduğumuzu arz ediyorum. İnşallah gelecekte bu gençlerimiz ülkemizi ve Şanlıurfa’mızı teknik ve bilgi açısından en iyi seviyeye getireceklerdir.”
 
13 İLÇEDE 77 BİN ÖĞRENCİ SINAV HEYECANINI YENECEK
 
Deneme sınavının 7. Ve 11. Sınıfları kapsadığını hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise, “7. ve 11. Sınıflarımıza deneme sınavı yapmak üzere bir protokol imzalamış bulunuyoruz. Ben Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol’a şükranlarımı teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. Öğrencilerimiz adına gerçekten hayırlı güzel bir çalışma olacak. Bu deneme sınavları ile öğrencilerimiz daha çok deneme sınavı yapıp bilgi ve başarılarını arttırmaya yönelik bir çaba içerisine girmiş olacaklardır” dedi. 
 

Eğitim
Tarih : 06 Aralık 2016 Saat : 11:09
Okunma Sayısı : 38722  
urfa haber şanlıurfa urfaobjektif urfa haber urfahaber urfahaberleri şanlıurfa urfa güncel haber güncel urfa haberleri siverek 3 aralık dünya engelliler günü harran kaymakamı haber kutlama engelliler temel ayca haberurfa şanlıurfa Başkan Demirkol’dan Eğitime Büyük Destek Başkan Demirkol’dan Eğitime Büyük Destek haberi Başkan Demirkol’dan Eğitime Büyük Destek haberleri
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 7
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, Ahmet Güzel (Elektrikçi Mıgo)
  Harran kapı camisinden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defin edilecektir.

 • Rahmetli, Meryem Karataş
  taziyesi Ahmet ersevende oruç taziye evinde

 • Rahmetli, HATUN BİLARİS
  HARRANKAPI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEHRA KARAGÖZ
  HADİDİLER TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEMZEM ESEN
  MALATYALILAR DERNEĞİ TAZİYE EVİ