» Karaköprü, Urfaspor Tesislerinde Hazırlanıyor » Bolu kampı bitti! Takım Nevşehir’de… » Urfa’da minibüsün çarptığı kadın öldü » İbrahim Tatlıses » Zekeriya Ünlü Tatlıses’e Çiğköfte yoğurdu
  haber
  haber

Pepe Sinema Filmiyle Urfa’yı Tanıtıyor

Türkiye’nin milli çizgi film kahramanı Pepee, beyaz perdede sevenleriyle buluşacak.
Türkiye’nin fenomen çizgi film kahramanı Pepee, çocuklarla buluştuğu ilk günden bu yana büyük bir heyecanla takip ediliyor. Neşe dolu dünyasında çok sevdiği ailesi ve arkadaşlarıyla eğlenceli maceralar yaşayan Pepee, 20 Ocak’ta vizyona girecek sinema filmiyle sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.
 
"YETİŞKİNLER DE KEYİFLE İZLEYECEK"
 
Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç: “Pepee’yi eğlenceli hikayeleri ve kültürümüze ait temaları ile hem çocuklar hem anne-babaları çok sevdi. Pepee’yi televizyondan takip eden ve tekrar bölümlerinde bile reyting rekorları yaşatan seyircimizden aldığımız güç ile, sinema filmimizi yapmaya karar verdik. Pepee’nin sinema filmini sadece çocuklar değil, yetişkinlerde keyifle izleyecek” dedi.
 
20 OCAK'TA SİNEMALARDA
 
Düşyeri Çizgi Film Stüdyoları’nın ilk çizgi karakteri olan Pepee’nin macera dolu yaşamı sinema filmi ile devam ediyor. Pepee, çocukların uzun zamandır beklediği sinema filmiyle 20 Ocak’ta izleyicisiyle buluşuyor. “Birlik Zamanı” ismiyle vizyona girecek olan Pepee’nin sinema filmi, afişiyle de dikkat çekiyor. Fragmanının yayınlanması için gün sayan çocuklar, Pepee’nin yeni maceralarına eşlik edebilmek için sabırsızlanıyor.
 
ÇOCUKLARA DUYGUSAL ANLAR DA YAŞATACAK
 
Çocukların neşe kaynağı Pepee’nin sinema filmi ile ilgili görüşlerini aktaran Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç: “Pepee’nin sinema filmi Birlik Zamanı’nda da daha önceki projelerimizde olduğu gibi pedagoglar ve uzmanlar ile birlikte çalıştık. Pepee ile çocukları eğlendirirken yine onların gelişimlerine katkı sağlamayı hedefledik. Yeni bir karakter hikayemize dahil olurken, iki sahnede çocuklara duygusal anlar da yaşatıyoruz. Bunun yanı sıra Urfa-Göbeklitepe, Adıyaman-Nemrut ve Kapadokya’da geçen sinema filmimiz ile çocuklara Unesco’nun dünya mirası listesine giren bu üç önemli tarihi bölgemizi daha yakından tanıma fırsatı sunuyoruz. Çocuklarla buluşturmak için çok büyük bir heyecan duyduğumuz sinema filmimiz, umarım izleyicilerimiz tarafından da beğeni kazanır” dedi.
 
PEPEE VE DÜŞYERİ KİMDİR?
 
Pepee, 2008 yılında Düşyeri Stüdyoları tarafından oluşturulan markalaşmayı başarmış ilk yerli çizgi film karakteridir. Pepee’nin oluşturucu stüdyosu Düşyeri 8 yıldır Türkiye’de çizgi film ar-ge’si yapan ve çizgi filmi sürdürülebilir bir iş haline dönüştüren, ülkesinin değerlerini taşıyan işlere imza atan, 2017 yılında da dünyaya açılacak olan bir “edutaintment” şirketidir.
Kaynak: Posta
Pepe, Urfa, Göbeklitepe, Urfa Haber
Kültür&Sanat
Tarih : 24 Aralık 2016 Saat : 11:11
Okunma Sayısı : 48233  
Pepe Urfa Göbeklitepe Urfa Haber Pepe Sinema Filmiyle Urfa’yı Tanıtıyor haberi Pepe Sinema Filmiyle Urfa’yı Tanıtıyor haberleri
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 4
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, Ahmet Güzel (Elektrikçi Mıgo)
  Harran kapı camisinden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defin edilecektir.

 • Rahmetli, Meryem Karataş
  taziyesi Ahmet ersevende oruç taziye evinde

 • Rahmetli, HATUN BİLARİS
  HARRANKAPI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEHRA KARAGÖZ
  HADİDİLER TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEMZEM ESEN
  MALATYALILAR DERNEĞİ TAZİYE EVİ