» Karaköprü, Urfaspor Tesislerinde Hazırlanıyor » Bolu kampı bitti! Takım Nevşehir’de… » Urfa’da minibüsün çarptığı kadın öldü » İbrahim Tatlıses » Zekeriya Ünlü Tatlıses’e Çiğköfte yoğurdu
  haber
  haber

Pepee’nin Urfa Yolculuğuna Destek Büyüyor

Çizgi kahraman Pepee, televizyondan sinema perdesine taşındı. Pepee’nin ‘Birlik zamanı’ adıyla çekilen ilk filmine patronlar kulübü TÜSİAD da sponsor oldu. Konusu Urfa Göbeklitepe, Adıyaman Nemrut ve Kapadokya gibi tarihi bölgelerde geçen filmin diğer sponsorları Turkcell, Vestel, Intel ve TEB...
 
Düşyeri Çizgi Film Stüdyoları’nın çizgi karakteri olan Pepee’nin ilk sinema filmi 20 Ocak’ta vizyona giriyor. Pepee’nin ‘Birlik zamanı’ adıyla çekilen ilk filmine patronlar kulübü TÜSİAD da sponsor oldu. Urfa-Göbeklitepe, Adıyaman-Nemrut ve Kapadokya’da geçen filmin diğer sponsorları yine iş dünyasının önde gelen şirketlerinden Turkcell, Vestel, Intel ve TEB oldu.
 
İşbirliği devam edecek
Düşyeri’nin Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç, “Pepee’yi eğlenceli hikayeleri ve kültürümüze ait temaları ile hem çocuklar hem anne-babaları çok sevdi. Pepee’yi televizyondan takip eden ve tekrar bölümlerinde bile reyting rekorları yaşatan seyircimizden aldığımız güç ile, sinema filmimizi yapmaya karar verdik” dedi.
Filmin 5 ayda tamamlandığını kaydeden Bilgiç, TÜSİAD ile çocuklar için farkındalık programı yürüttüklerini anlattı. Bilgiç, “Ey Türkiye İcat Çıkar diyeceğimiz STEAM bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik disiplinlerinin baş harflerinden oluşuyor. STEAM modelinin çocuğa en büyük katkısı 21’inci yüzyıl becerilerini kazandırması. Yani çocuk problem çözmej, eleştirel düşünme, yaratıcılık, sorgulama gibi becerileri bu süreçte kazanmaya başlıyor. Teknolojiyi tükenten değil üreten bir toplum olmak istiyorsak STEAM odaklı eğitimi çocuklarımıza bugünden vermemiz gerekiyor. Düşyeri ve TÜSİAD bu filmle başlayıp devam edecek bir işbirliği ile farkındalık çalışması yapacak” diye konuştu.
 
Tarihi bölgeleri tanıtacak
Pepee ile çocukları eğlendirirken gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Ayşe Şule Bilgiç,  şöyle konuştu:
“Urfa-Göbeklitepe, Adıyaman-Nemrut ve Kapadokya’da geçen sinema filmimiz ile çocuklara Unesco’nun dünya mirası listesine giren bu önemli üç tarihi bölgemizi daha yakından tanıma fırsatı sunuyoruz. Bundan sonra her yıl en az 1 bazı yıllar 2 Düşyeri filmi vizyona çıkıp seyircisi ile buluşuyor olacak.”
 
Vestel özel tablet üretti
Vestel ile bu film özelinde başlayan işbirliklerinin devam edeceğini belirten Ayşe Şule Bilgiç, şöyle devam etti: “Filmle eş zamanlı Pepee Vestel tablet çıkarıyoruz. Amacımız iki yerli markanın güçlerini birleştirerek özel tasarlanmış içerik ve donanıma sahip güvenli tabletlerle çocuklarımızı buluşturmak. Türkiye’nin diğer bir teknoloji devi Turkcell ile de çocukların teknolojiyi tüketen değil üreten bireyler olması yönünde işbirliği içindeyiz.” Bilgiç, filmin konusunu da şöyle anlattı: “Pepee, dedesinin laboratuvarında ürettiği teknolojik sıcak hava balonu ile Türkiye semalarında kaybolur. Bu uçan teknolojik balon Pepee’yi önce Adıyaman-Nemrut, Urfa-Göbeklitepe ve en son Kapadokya’ya götürür. Pepee başına gelen onca işten sıyrılıp evine geri dönebilecek midir? En önemlisi sevginin ve bir olmanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlayabilecek midir?”
Kaynak: Gazetevatan
 
Pepee, Şanlıurfa, Urfahaber
Kültür&Sanat
Tarih : 27 Aralık 2016 Saat : 12:07
Okunma Sayısı : 14919  
Pepee Şanlıurfa Urfahaber Pepee’nin Urfa Yolculuğuna Destek Büyüyor haberi Pepee’nin Urfa Yolculuğuna Destek Büyüyor haberleri
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 6
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, Ahmet Güzel (Elektrikçi Mıgo)
  Harran kapı camisinden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defin edilecektir.

 • Rahmetli, Meryem Karataş
  taziyesi Ahmet ersevende oruç taziye evinde

 • Rahmetli, HATUN BİLARİS
  HARRANKAPI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEHRA KARAGÖZ
  HADİDİLER TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEMZEM ESEN
  MALATYALILAR DERNEĞİ TAZİYE EVİ