» CMP umutken, umutsuzluğa dönüşmemeli » Aksu'dan Ramazan Bayramı Mesajı » Urfa kale eteği projesinde sona gelindi » 15.000 paket kaçak sigara ele geçirildi » Urfa'ya geliyorlardı, kaza yaptılar!
  haber
  haber

Urfa Bakıyor, Adıyaman’a Hızlı Tren Geliyor!

Şanlıurfa’ya yıllardır geleceği söylenen hızlı tren bir türlü gelemiyor. 
Kentte yapılacak olan hızlı trenin projesi henüz yapılmazken, Adıyaman’da hızlı trenin alt yapısının hazırlandığı öğrenildi. 
 
SINIRDA TREN HATTI İPTAL EDİLİP YENİ HAT GETİRİLECEKTİ
Şanlıurfa – Suriye sınırında bulunan tren yolunun kaldırılarak, hızlı tren projesi kapsamında Gaziantep bölgesinden Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine kadar uzanacak olan hızlı tren projesi için henüz hiçbir adım atılmadı.
 
ADIYAMAN’DAN HIZLI TREN ATAĞI
Öte yandan Adıyaman’da milletvekilleri hızlı tren için devreye girdi. Gaziantep – Şanlıurfa – Diyarbakır hattına yapılacak olan hızlı tren projesinin Adıyaman’dan geçmemesi sebebi ile harekete geçen Adıyaman vekilleri Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmeler yaptı. 
Görüşmeler neticesinde Gaziantep – Adıyaman arasında 100 kilometrelik hızlı tren hattının yapılması kararlaştırıldı. Adıyaman’dan başlayacak olan hızlı tren hattı Gaziantep’te son bulacak. Gaziantep’ten seferler batı illerine devam edecek. 
Öte yandan Adıyaman için başlatılan hızlı tren projesinin önümüzdeki günlerde start alacağı öğrenildi.
 
Urfaobjektif.com
 
Şanlıurfa Hızlı tren, Adıyaman, Urfahaber
 
Teknoloji
Tarih : 29 Aralık 2016 Saat : 12:02
Okunma Sayısı : 67371  
Şanlıurfa Hızlı tren Adıyaman Urfahaber Urfa Bakıyor, Adıyaman’a Hızlı Tren Geliyor! haberi Urfa Bakıyor, Adıyaman’a Hızlı Tren Geliyor! haberleri
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 4
AD SOYAD   

  haber
  haber
  • Rahmetli, REHİME SABUNCU
    SARI KINAÇ TAZİYE EVİ

  • Rahmetli, HALİT BAĞMANCI
    DEHVARİ TAZİYE EVİ

  • Rahmetli, FİDAN DOĞAN
    İMAM DEMİR TAZİYE EVİ