» Gölpınar Köyü sakinleri yol istiyor » Fakıbaba Halfeti’de Referandumu Anlattı » TED Şanlıurfa Kolejinde masa tenisi heyecanı » CHP heyeti Urfa'ya geliyor » Suruç’ta çöken yol onarıldı
  haber
  haber

Akçakale Elektrik Sorununun Çözümünü İstiyor

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde sorunlar bitmiyor. 
İlçede Büyükşehir tarafından başlatılan alt yapı çalışmaları devam ediyor. İlçe genelinde büyük bir bölümünün alt yapı sorunu çözüme kavuştu. Alt yapının yanı sıra henüz doktorları tamamlanmasa da yeni hastane ilçenin yükünü taşıyor. 
 
SURİYELİLER İLÇE YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR
Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçan Suriyelilerin büyük bir bölümü Suriye sınırında bulunan Akçakale ilçesine yerleşti. Akçakale’de yaşamını sürdüren yaklaşık 100 bin Suriyeli ilçe belediyesinin yükünü oldukça arttırdı. 
 
İÇME SUYU SIKINTISI YAŞANIYOR
İlçede bir başka sorun ise içme suyu olarak göze çarpıyor. Akçakaleliler içme suyu konusunda sıkıntı yaşamaya devam ediyor. 
 
ELEKTRİK EN BÜYÜK SORUN
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde en büyük sorun ise elektrik olarak göze çarpıyor. Yazın sulama birliklerinin elektrik borçlarından dolayı çiftçiler büyük sorun yaşarken, kışın ise merkez halkı aşırı yüklenmeden kaynaklanan elektrik kesintileriyle boğuşuyor. Vatandaşlar elektrik konusunda Akçakale bölgesine alt yapı yatırımı yapılmasını istiyor.
 
Urfaobjektif.com
 
Şanlıurfa, Akçakale, Urfa Haber, Akçakale Elektrik
 
Yaşam
Şanlıurfa Akçakale Urfa Haber Akçakale Elektrik Akçakale Elektrik Sorununun Çözümünü İstiyor haberi Akçakale Elektrik Sorununun Çözümünü İstiyor haberleri
Tarih : 31 Aralık 2016 Saat : 14:51
Okunma Sayısı : 8179  
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 4
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, BEYAZ ÇİFTÇİ
  DERVİŞ HOCA TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, HASAN APLYİĞİT
  ALİ DOĞAN TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, YASİN BÜLTE
  ŞEYH FATİH TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, SAİR İŞÇİ
  KORUKENT TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZELİHA AKKUŞ
  SOROİMAM TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ABDÜLKADİR UZAK
  RAMAZAN BAŞAK TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEHRA SİVAR
  MURADİYE TAZİYE EVİ