» Demirkol’dan İstihdam Seferberliğine Destek Mesajı » MÜSİAD'dan Üye Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı » Urfa'da Parklara Yeni Düzenleme » Süper Amatör Ligde İşler Değişebilir » Urfa’da motosiklet arabaya çaptı 1 ağır yaralı
  haber
  haber

Akçakale Elektrik Sorununun Çözümünü İstiyor

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde sorunlar bitmiyor. 
İlçede Büyükşehir tarafından başlatılan alt yapı çalışmaları devam ediyor. İlçe genelinde büyük bir bölümünün alt yapı sorunu çözüme kavuştu. Alt yapının yanı sıra henüz doktorları tamamlanmasa da yeni hastane ilçenin yükünü taşıyor. 
 
SURİYELİLER İLÇE YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR
Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçan Suriyelilerin büyük bir bölümü Suriye sınırında bulunan Akçakale ilçesine yerleşti. Akçakale’de yaşamını sürdüren yaklaşık 100 bin Suriyeli ilçe belediyesinin yükünü oldukça arttırdı. 
 
İÇME SUYU SIKINTISI YAŞANIYOR
İlçede bir başka sorun ise içme suyu olarak göze çarpıyor. Akçakaleliler içme suyu konusunda sıkıntı yaşamaya devam ediyor. 
 
ELEKTRİK EN BÜYÜK SORUN
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde en büyük sorun ise elektrik olarak göze çarpıyor. Yazın sulama birliklerinin elektrik borçlarından dolayı çiftçiler büyük sorun yaşarken, kışın ise merkez halkı aşırı yüklenmeden kaynaklanan elektrik kesintileriyle boğuşuyor. Vatandaşlar elektrik konusunda Akçakale bölgesine alt yapı yatırımı yapılmasını istiyor.
 
Urfaobjektif.com
 
Şanlıurfa, Akçakale, Urfa Haber, Akçakale Elektrik
 İlgili Haber :
Yaşam
Şanlıurfa Akçakale Urfa Haber Akçakale Elektrik Akçakale Elektrik Sorununun Çözümünü İstiyor haberi Akçakale Elektrik Sorununun Çözümünü İstiyor haberleri
Tarih : 31 Aralık 2016 Saat : 14:51
Okunma Sayısı : 6685  
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 5
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, EMİNE ATİLLA
  YASİN ARICI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, AHMET BİLARİS
  HARRANKAPI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, MERVE ASLAN
  YENİ SEFARİ CAMİ TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, OSMAN NURİ AYHAN
  RAMAZAN BAŞAK TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, HASAN BUDAK
  YUNUS EMRE TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, LAMİ BARUTÇUOĞLU
  ORUÇ TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, MELEHAT TAŞÇI
  KAYSI TAZİYE EVİ