» Karaköprü, Urfaspor Tesislerinde Hazırlanıyor » Bolu kampı bitti! Takım Nevşehir’de… » Urfa’da minibüsün çarptığı kadın öldü » İbrahim Tatlıses » Zekeriya Ünlü Tatlıses’e Çiğköfte yoğurdu
  haber
  haber

Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış

Cumhurbaşkanımız da sık sık dile getirdiği gibi Türkiye bugün dünyanın dört bir yanına yardım etmede gelişmiş ülkeler de dahil ilk üç içinde yer alıyor.
3 milyonu aşkın Suriyeliye ev sahipliği yapması bunun en anlamlı örneği...
 
Aynı şeyi içeride de yapıyoruz. Ne zaman bir bölgede, bir şehirde bir felaket yaşansa, devleti beklemeden sivil toplum harekete geçiyor ve elinden geleni yaparak yaşanan yarayı sarmaya çalışıyor.
 
Onlardan birini de Türkiye'nin en büyük özel okullarından Doğa Koleji öğrencileri "Bu Kış Beni Sen Giydir" adlı kampanyayla yaptı.
Doğa Okullarının Türkiye'deki tüm kampüslerinde öğrenciler, proje boyunca velilerden ve kendi çabalarıyla buldukları sponsorlar aracılığıyla 18 bin 750 parça kışlık giysi bağışı topladı. İhtiyaç sahibi devlet okullarını da kendileri tespit eden öğrenciler, mont, pantolon, kazak ve bottan oluşan giysi paketlerini okullara giderek kardeşlerine elleriyle teslim ettiler.
 
Sadece son 2 ayda, aralarında Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Van, Zonguldak, Batman, Iğdır, Manisa, Mardin, Siirt, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın da yer aldığı 40 ilde 6 bin 400 çocuğa ulaşıldı.
 
Şanlıurfa Doğa Okulları t-MBA Öğretmeni Ali ASLAN hocamızın yapmış olduğu açıklamada t-MBA öğrenci Meclisimiz ''Bu Kış Beni Sen Giydir'' kapsamında aldığımız kıyafetleri 90 km uzaklıktaki Yığınlı İlk Öğretim Okulundaki kardeşlerimizi giydirdik. Başta idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz ...
Eğitim
Tarih : 02 Ocak 2017 Saat : 11:11
Okunma Sayısı : 20322  
Şanlıurfa Eğitim Urfa Haber Urfahaber Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış haberi Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış haberleri
  haber
 • YORUM EKLE
  Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 3
  AD SOYAD   

    haber
    haber
 • Rahmetli, Ahmet Güzel (Elektrikçi Mıgo)
  Harran kapı camisinden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defin edilecektir.

 • Rahmetli, Meryem Karataş
  taziyesi Ahmet ersevende oruç taziye evinde

 • Rahmetli, HATUN BİLARİS
  HARRANKAPI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEHRA KARAGÖZ
  HADİDİLER TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEMZEM ESEN
  MALATYALILAR DERNEĞİ TAZİYE EVİ