» Urfa’da Acil Çağrılar için yeni düzenleme » Urfa’da ayakkabı hırsızları iş başında » Urfa'da riskli yapı yıkıldı » Urfa’da Fıstık ihalesi yapıldı » Urfalı Küçük Güreşçilerden Büyük Başarı
  haber
  haber

Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış

Cumhurbaşkanımız da sık sık dile getirdiği gibi Türkiye bugün dünyanın dört bir yanına yardım etmede gelişmiş ülkeler de dahil ilk üç içinde yer alıyor.
3 milyonu aşkın Suriyeliye ev sahipliği yapması bunun en anlamlı örneği...
 
Aynı şeyi içeride de yapıyoruz. Ne zaman bir bölgede, bir şehirde bir felaket yaşansa, devleti beklemeden sivil toplum harekete geçiyor ve elinden geleni yaparak yaşanan yarayı sarmaya çalışıyor.
 
Onlardan birini de Türkiye'nin en büyük özel okullarından Doğa Koleji öğrencileri "Bu Kış Beni Sen Giydir" adlı kampanyayla yaptı.
Doğa Okullarının Türkiye'deki tüm kampüslerinde öğrenciler, proje boyunca velilerden ve kendi çabalarıyla buldukları sponsorlar aracılığıyla 18 bin 750 parça kışlık giysi bağışı topladı. İhtiyaç sahibi devlet okullarını da kendileri tespit eden öğrenciler, mont, pantolon, kazak ve bottan oluşan giysi paketlerini okullara giderek kardeşlerine elleriyle teslim ettiler.
 
Sadece son 2 ayda, aralarında Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Van, Zonguldak, Batman, Iğdır, Manisa, Mardin, Siirt, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın da yer aldığı 40 ilde 6 bin 400 çocuğa ulaşıldı.
 
Şanlıurfa Doğa Okulları t-MBA Öğretmeni Ali ASLAN hocamızın yapmış olduğu açıklamada t-MBA öğrenci Meclisimiz ''Bu Kış Beni Sen Giydir'' kapsamında aldığımız kıyafetleri 90 km uzaklıktaki Yığınlı İlk Öğretim Okulundaki kardeşlerimizi giydirdik. Başta idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz ...
Eğitim
Şanlıurfa Eğitim Urfa Haber Urfahaber Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış haberi Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış haberleri
Tarih : 02 Ocak 2017 Saat : 11:11
Okunma Sayısı : 12984  
  haber
 • YORUM EKLE
  Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 7
  AD SOYAD   

    haber
    haber
 • Rahmetli, AHMET ELMAS
  İMAM DEMİR TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ABDÜLKADİR FİDANOĞLU
  ŞEYH FATİH TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, HATİCE KIRKDAĞ
  MİSKİNLER TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, MAHMUT BÜTÜN
  HARRANKAPI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, A.FATMA COŞKUNLAR
  ARICI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, MUSA İPKİN
  YEŞİLDİREK TAZİYE EVİ