» Demirkol’dan İstihdam Seferberliğine Destek Mesajı » MÜSİAD'dan Üye Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı » Urfa'da Parklara Yeni Düzenleme » Süper Amatör Ligde İşler Değişebilir » Urfa’da motosiklet arabaya çaptı 1 ağır yaralı
  haber
  haber

Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış

Cumhurbaşkanımız da sık sık dile getirdiği gibi Türkiye bugün dünyanın dört bir yanına yardım etmede gelişmiş ülkeler de dahil ilk üç içinde yer alıyor.
3 milyonu aşkın Suriyeliye ev sahipliği yapması bunun en anlamlı örneği...
 
Aynı şeyi içeride de yapıyoruz. Ne zaman bir bölgede, bir şehirde bir felaket yaşansa, devleti beklemeden sivil toplum harekete geçiyor ve elinden geleni yaparak yaşanan yarayı sarmaya çalışıyor.
 
Onlardan birini de Türkiye'nin en büyük özel okullarından Doğa Koleji öğrencileri "Bu Kış Beni Sen Giydir" adlı kampanyayla yaptı.
Doğa Okullarının Türkiye'deki tüm kampüslerinde öğrenciler, proje boyunca velilerden ve kendi çabalarıyla buldukları sponsorlar aracılığıyla 18 bin 750 parça kışlık giysi bağışı topladı. İhtiyaç sahibi devlet okullarını da kendileri tespit eden öğrenciler, mont, pantolon, kazak ve bottan oluşan giysi paketlerini okullara giderek kardeşlerine elleriyle teslim ettiler.
 
Sadece son 2 ayda, aralarında Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Van, Zonguldak, Batman, Iğdır, Manisa, Mardin, Siirt, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın da yer aldığı 40 ilde 6 bin 400 çocuğa ulaşıldı.
 
Şanlıurfa Doğa Okulları t-MBA Öğretmeni Ali ASLAN hocamızın yapmış olduğu açıklamada t-MBA öğrenci Meclisimiz ''Bu Kış Beni Sen Giydir'' kapsamında aldığımız kıyafetleri 90 km uzaklıktaki Yığınlı İlk Öğretim Okulundaki kardeşlerimizi giydirdik. Başta idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz ...İlgili Haber :
Eğitim
Şanlıurfa Eğitim Urfa Haber Urfahaber Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış haberi Doğa Kolejinden Anlamlı Davranış haberleri
Tarih : 02 Ocak 2017 Saat : 11:11
Okunma Sayısı : 9079  
  haber
 • YORUM EKLE
  Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 3
  AD SOYAD   

    haber
    haber
 • Rahmetli, EMİNE ATİLLA
  YASİN ARICI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, AHMET BİLARİS
  HARRANKAPI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, MERVE ASLAN
  YENİ SEFARİ CAMİ TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, OSMAN NURİ AYHAN
  RAMAZAN BAŞAK TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, HASAN BUDAK
  YUNUS EMRE TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, LAMİ BARUTÇUOĞLU
  ORUÇ TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, MELEHAT TAŞÇI
  KAYSI TAZİYE EVİ