» CMP umutken, umutsuzluğa dönüşmemeli » Aksu'dan Ramazan Bayramı Mesajı » Urfa kale eteği projesinde sona gelindi » 15.000 paket kaçak sigara ele geçirildi » Urfa'ya geliyorlardı, kaza yaptılar!
  haber
  haber

Urfalılar Kara Kışta Kuşları da Unutmuyor

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde hayvansever vatandaşlar kışın yorgunluğundan bitkin düşen kuşları unutmayarak evde fazla olan ekmeklerini tarlaya bırakarak kuşların karnını doyuruyor.
 
Kış aylarında doğadaki birçok hayvan gibi kuşlarda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Kışın çetin şartlarına dayanabilen kuşlar yeteri kadar beslenemedikleri için hasta düşüp ölebiliyor. Urfa’da duyarlı vatandaşların birçoğu yazın kapı önlerine su, kışında balkonlarına bahçelerine veya arazilere hayvanların beslenebilmesi için yiyecek bırakıyor. Urfa insanının duyarlı ve naif davranışları daha öncede birçok habere konu olmuş Türkiye gündeminde konuşulmuştu. Sizlerde canlıların yaşam şartlarına bir nebzede olsa katkı sağlamak amacıyla Soğuk kış günlerinde aç kalan başta serçe, güvercin,  kedi, köpek gibi sokak hayvanlarının yaşama mücadelesine yardımcı olabilirsiniz. O minik canların yaşaması için sizin de yapacağınız çok şeylerin olduğunu unutmayın.
 
Urfaobjektif.com
 
Şanlıurfa, Urfahaber, Ekmek Kırıntıları Kuş, Karaköprü
 
 
Yaşam
Tarih : 05 Ocak 2017 Saat : 10:24
Okunma Sayısı : 13329  
Şanlıurfa Urfahaber Ekmek Kırıntıları Kuş Karaköprü Urfalılar Kara Kışta Kuşları da Unutmuyor haberi Urfalılar Kara Kışta Kuşları da Unutmuyor haberleri
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 8
AD SOYAD   

  haber
  haber
  • Rahmetli, REHİME SABUNCU
    SARI KINAÇ TAZİYE EVİ

  • Rahmetli, HALİT BAĞMANCI
    DEHVARİ TAZİYE EVİ

  • Rahmetli, FİDAN DOĞAN
    İMAM DEMİR TAZİYE EVİ