Arsa alacak Urfalılar bu habere dikkat!

Şanlıurfa’da oldukça değerli olan arsa satışlarında yeni dolandırıcılar türedi.

24231 Okunma
Öyle ki yapılan çoğu satışlarda vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. Zaman zaman dolandırıcıların tuzağına düşen alıcılar, işi bilmediği için büyük sıkıntılar yaşıyor. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksek Harita Kadastro Mühendisi Ömer Faruk Şahin vatandaşları uyararak bazı önemli noktalara değindi. 
Ömer Faruk Şahin arsa alacaklar için önemli noktalara değinerek; “Birçok sorun yaşanıyor. Sorunlar sonrasında yanımıza gelen mağdurlar nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini soruyor. Onlara yol göstermeye çalışıyoruz ama büyük sıkıntılar yaşıyor. Vatandaşlara kısaca birkaç öneride bulunmak istiyorum bir kere en iyi sonucu almak için mutlaka ilgili tapu müdürlüğüne uğramalarını, özellikle arsanın şerh veya ipotek olup olmadığını öğrenmeleri gerekiyor. Ayrıca arsa alınmadan önce arsanın imar durumunu belediyelerden sordurmalı, belediye ve tapu müdürlüğü haricinde bilgilere itibar etmemeleri gerekiyor. Ayrıca vatandaşların alış ve satışlarda Serbest Harita Kadastro mühendislerinden de bilgi almaları kendilerine büyük katkı sunacaktır” ifadelerini kullandı.
 
Urfaobjektif.com
 
 
 
Etiketler Urfa Arsa Şanlıurfa Şahin Harita Ömer Faruk Şahin