» Urfa’da çöpe atılan yanıcı maddeler tehlike saçıyor » Cuma Ağaç’ın acı günü » Urfa’da 19330 paket kaçak sigara ele geçirildi » Şanlıurfa’da Kubar operasyonu » Şanlıurfa’da şok olay!
  haber
  haber

Arsa alacak Urfalılar bu habere dikkat!

Şanlıurfa’da oldukça değerli olan arsa satışlarında yeni dolandırıcılar türedi. 
Öyle ki yapılan çoğu satışlarda vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. Zaman zaman dolandırıcıların tuzağına düşen alıcılar, işi bilmediği için büyük sıkıntılar yaşıyor. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksek Harita Kadastro Mühendisi Ömer Faruk Şahin vatandaşları uyararak bazı önemli noktalara değindi. 
Ömer Faruk Şahin arsa alacaklar için önemli noktalara değinerek; “Birçok sorun yaşanıyor. Sorunlar sonrasında yanımıza gelen mağdurlar nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini soruyor. Onlara yol göstermeye çalışıyoruz ama büyük sıkıntılar yaşıyor. Vatandaşlara kısaca birkaç öneride bulunmak istiyorum bir kere en iyi sonucu almak için mutlaka ilgili tapu müdürlüğüne uğramalarını, özellikle arsanın şerh veya ipotek olup olmadığını öğrenmeleri gerekiyor. Ayrıca arsa alınmadan önce arsanın imar durumunu belediyelerden sordurmalı, belediye ve tapu müdürlüğü haricinde bilgilere itibar etmemeleri gerekiyor. Ayrıca vatandaşların alış ve satışlarda Serbest Harita Kadastro mühendislerinden de bilgi almaları kendilerine büyük katkı sunacaktır” ifadelerini kullandı.
 
Urfaobjektif.com
 
Urfa Arsa, Şanlıurfa, Urfahaber, Şahin Harita, Ömer Faruk Şahin
 
Yaşam
Urfa Arsa Şanlıurfa Urfahaber Şahin Harita Ömer Faruk Şahin Arsa alacak Urfalılar bu habere dikkat! haberi Arsa alacak Urfalılar bu habere dikkat! haberleri
Tarih : 10 Ocak 2017 Saat : 10:30
Okunma Sayısı : 12477  
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 6
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, BEYAZ ÇİFTÇİ
  DERVİŞ HOCA TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, HASAN APLYİĞİT
  ALİ DOĞAN TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, YASİN BÜLTE
  ŞEYH FATİH TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, SAİR İŞÇİ
  KORUKENT TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZELİHA AKKUŞ
  SOROİMAM TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ABDÜLKADİR UZAK
  RAMAZAN BAŞAK TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, ZEHRA SİVAR
  MURADİYE TAZİYE EVİ