» Urfa’da pamuk fabrikası yandı » 55 günlük yaşam mücadelesini kaybetti » Abdullah Erik’ten bayram kutlaması » İş adamı Reşat Toprak’tan bayram mesajı » Hasan Eyüpoğlu’dan Bayram mesajı
  haber
  haber

Arsa alacak Urfalılar bu habere dikkat!

Şanlıurfa’da oldukça değerli olan arsa satışlarında yeni dolandırıcılar türedi. 
Öyle ki yapılan çoğu satışlarda vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. Zaman zaman dolandırıcıların tuzağına düşen alıcılar, işi bilmediği için büyük sıkıntılar yaşıyor. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksek Harita Kadastro Mühendisi Ömer Faruk Şahin vatandaşları uyararak bazı önemli noktalara değindi. 
Ömer Faruk Şahin arsa alacaklar için önemli noktalara değinerek; “Birçok sorun yaşanıyor. Sorunlar sonrasında yanımıza gelen mağdurlar nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini soruyor. Onlara yol göstermeye çalışıyoruz ama büyük sıkıntılar yaşıyor. Vatandaşlara kısaca birkaç öneride bulunmak istiyorum bir kere en iyi sonucu almak için mutlaka ilgili tapu müdürlüğüne uğramalarını, özellikle arsanın şerh veya ipotek olup olmadığını öğrenmeleri gerekiyor. Ayrıca arsa alınmadan önce arsanın imar durumunu belediyelerden sordurmalı, belediye ve tapu müdürlüğü haricinde bilgilere itibar etmemeleri gerekiyor. Ayrıca vatandaşların alış ve satışlarda Serbest Harita Kadastro mühendislerinden de bilgi almaları kendilerine büyük katkı sunacaktır” ifadelerini kullandı.
 
Urfaobjektif.com
 
Urfa Arsa, Şanlıurfa, Urfahaber, Şahin Harita, Ömer Faruk Şahin
 
Yaşam
Tarih : 10 Ocak 2017 Saat : 10:30
Okunma Sayısı : 16905  
Urfa Arsa Şanlıurfa Urfahaber Şahin Harita Ömer Faruk Şahin Arsa alacak Urfalılar bu habere dikkat! haberi Arsa alacak Urfalılar bu habere dikkat! haberleri
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 8
AD SOYAD   

  haber
  haber
  • Rahmetli, REHİME SABUNCU
    SARI KINAÇ TAZİYE EVİ

  • Rahmetli, HALİT BAĞMANCI
    DEHVARİ TAZİYE EVİ

  • Rahmetli, FİDAN DOĞAN
    İMAM DEMİR TAZİYE EVİ