» Vali Tuna Hastane Gezilerine Devam Ediyor » Şanlıurfa Turizmi İçin Toplandılar » Urfa'da COSME Tanıtımı » Urfa kırsalında çocukların sinema keyfi » Urfa'da Yeni Nesil Gençlik Konferansı
  haber
  haber

Dicle Elektrik Öğrenci Buluşmalarını Sürdürüyor

‘Enerji Verimliliği Haftası’ dolayısıyla ilköğretim okullarında 2. kademe öğrencileriyle buluşan Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesinde bulunan illerde yarının büyükleri olan çocuklara enerji verimliliği anlatmaya devam ediyor.

Enerjinin daha verimli kullanılması konusunda bilinç oluşturmak için öğrencilerle bir araya gelen Dicle Elektrik yetkileri, bu gün de konuya ilişkin seminer vermek üzere Müslüm Gülel Ortaokulu’ndaki öğrenciler ile buluştu. Okul salonundaki seminere Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürü Osman Hondu, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Proje Tesis Müdürü Mehmet Kürüm ile Okul Müdürü Faruk Karataş’ın yanı sıra öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kullandığımız Enerji Sonsuz Değil

Burada konuşan ve Dicle Elektrik Ailesine teşekkür eden Milli Eğitim İl Müdürü İlci, “Bilinçli bir tüketici olma anlamında hepimize büyük görevler düşüyor. Enerji hayatımızı kuşatmış durumdadır. Elektrik enerjisini evlerimizde, okullarımızda kısaca yaşamınızın her alanında kullanmak zorunda kalıyoruz. Kullanılan bu enerji sonsuz değildir. Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi için temel ihtiyaçlarımızdan birisi de enerjidir. Bunu nitelikli ve verimli kullanmamız gerekiyor. Bu nedenle enerjide tasarrufa gidilmesi noktasında sizlere çok büyük görevler düşüyor. Bazen çok basit gördüğümüz önlemlerin bile ekonomik anlamda çok büyük getirileri oluyor." dedi.

En Ucuz Enerji Tasarruf Edilendir

Dicle Elektrik İl Müdürü Hondu ise yaptığı konuşmada, enerji tasarrufunun yaşam konforu ve iş gücünden ödün verilmeden enerjinin akıllıca ve doğru kullanılması anlamına geldiğini söyledi. Hondu, şöyle devam etti:

“Enerji hayatımızın en vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Burada verilecek bilgileri gündelik hayatınızda kullanmanızın yanında eve gittiğinizde anne babalarınıza da anlatmanızı istiyoruz. Enerji kolay elde edilmiyor. En ucuz enerji tasarruf edilen enerjidir. Bu yaşlarda tasarrufla ilgili bilgileri öğrenir, uygulamak için birbirinizi uyarırsanız hem aile ekonominize, hem de ülke ekonomisine çok büyük katkı sağlarsınız. Çünkü biz elektrik enerjisini doğal gazdan elde ediyoruz. Doğalgaz da yurt dışından dövizle alınıyor.” dedi.

Bölgede İsraf Edilen Enerji Anlatıldı

Konuşmaların ardından Proje Tesis Müdürü Mehmet Kürüm tarafından, Müslüm Gülel Ortaokulu 6.7 ve 8. sınıf öğrencilerine bölgede israf edilen elektrik enerjisinin boyutları anlatılarak, enerji israfının önlenmesi için herkesin sorumlu davranması gerektiğinin altı çizildi. Programın ardından katılımcı öğrencilere hediyeler dağıtıldı

 
İlgili Haber :
Güncel
Şanlıurfa DEDAŞ Urfa Haber Urfahaber Öğrenci Dicle Elektrik Öğrenci Buluşmalarını Sürdürüyor haberi Dicle Elektrik Öğrenci Buluşmalarını Sürdürüyor haberleri
Tarih : 11 Ocak 2017 Saat : 00:55
Okunma Sayısı : 3183  
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 5
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, LÜTFÜ ŞANLI
  DEVARİ TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, VEYSİ GÜRCÜ
  MİSKİNLER TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, AHMET KARACAN
  SIRRIN KARŞIYAKA TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, RABİA ÇİFTÇİ
  HARRAN KAPI TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, DAVUT ENGUL
  GERGER TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, SABİHA BENGİSU
  RAMAZAN BAŞAK TAZİYE EVİ

 • Rahmetli, HEDLE ZORLU
  KARAKÖPRÜ TAZİYE EVİ