haber
» Karaköprü Belediyespor üst tura yükseldi » Viranşehir’de kadın konuk evi açılıyor » Urfa’ya kurtlar indi! » Urfa’da seken mermiyle yaralandı, Camiye Sığındı » Demirkol, kirvesi oldukları çocukları ziyaret etti
  haber
  haber

Sulutepe Göleti temizlendi

Viranşehir Belediyesi, Büyükşehir Yasası’yla Urfa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanına giren ancak büyükşehir belediyesince yerine getirilmeyen bakım ve onarım çalışmaları,Viranşehir'in sayılı piknik yerinden olan Sulutepe Göleti ve Tesisi halkın daha rahat ve huzurlu bir şekilde piknik yapması için 10 kamyon ve 50 temizlik emekçisiyle  çalışması başlattı.
Büyükşehir Yasası’nın hayata geçirilmesiyle ilçelere dönük kanalizasyon, mezbahana, 15 metre üzeri yollar, mezarlıklar, ilaçlama, temizlik gibi alanları hizmet kapsamına geçen ve bunun  içinde ilçe belediyelere İller Bankası’ndan gelen ödenekten yüzde 40’nın aktarıldığı Urfa Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Viranşehir’e yapması gereken hizmeti yerine getirmiyor. El konulan ödenek karşısında Viranşehir’e verilmesi gereken hizmetin siyasallaştırılarak verilmemesi nedeniyle Viranşehir Belediyesi kendi imkanlarıyla Urfa Büyükşehir Belediyesi’nin yerine getirmediği hizmeti de yapıyor. 
Viranşehir Sulutepe Göleti ve Tesisi ilçenin doğal alanlarından birisidir. Bahar ve yaz aylarında halkın en uğrak yerlerinin başında gelmektedir. Sulutepe Göleti ve Tesisi'nin bulunduğu alan Urfa Büyükşehir Belediyesi Hizmet alanına giriyor. Gölet alanı pislikten geçilmiyor. Bir süredir  temizlik yapılmayan alanda vatandaşların şikayet ve taleplerine kulak tıkayan Büyükşehir Belediyesi görevini yerine getirmedi. Yerel basına konu olan ve sosyal medyada gündem olan Tesisin temizliği, Viranşehir Belediyesince bugün temizliğine başlandı.
Konuyla ilgili Viranşehir Belediyesi Temizlik İşleri Koordinatörü Kemal Ardin kısa bir açıklama yaparak "Burası büyükşehir belediyesi hizmet alanına giriyor.Halk buranın temizlenmesini istiyordu. Gerçekten burası çöplük alanına dönmüştü.Sosyal medya ve yerel basında tepkilere neden oldu.Büyükşehir Belediyesi  halkın taleplerine duyarsız kaldı. Bu sefer halk bizden temizlik için talepte bulundu. Biz Viranşehir Belediyesi olarak her ne kadar hizmet alanımıza girmese de  gelen halkın bu taleplerine göz yumamazdık. Bizde bugün 50 kişilik temizlik ekibimiz ve 10 adet çöp kamyonumuzla gelip temizliğe başladık. Viranşehir halkının bu alana  gelip rahat piknik yapması için burayı bir bütünen temizleyeceğiz.Viranşehir halkı için biz her zaman hizmete amadeyiz".dedi.
 
Viranşehir
Tarih : 21 Eylül 2016 Saat : 21:03
Okunma Sayısı : 26036  
Viranşehir urfa belediye sulutepe büyükşehir Sulutepe Göleti temizlendi haberi Sulutepe Göleti temizlendi haberleri
  haber
YORUM EKLE
Onaylanan Yorum : 0 / Onay Bekleyen : 6
AD SOYAD   

  haber
  haber
 • Rahmetli, Hedle DURUK
  Erkekler ve Kadınlar) Özlek cami taziye evindedir.

 • Rahmetli, Belkıs Öztürk
  Taziyesi erkekler Karakopru taziye evinde kadınların fatma koç taziye evinde

 • Rahmetli, Zeliha susam(Beyazağaç)
  Taziyesi Balçova’daki Urfalılar derneğinde yapılacaktır.

 • Rahmetli, MEHMET EMİN DOŞ
  (bayanlar ve erkekler ) Gerger taziye evi

 • Rahmetli, Ayşe Aktaş
  Bamyasuyu Arabi cami taziye evinde yapılacaktır

 • Rahmetli, Abdulkadir Subaşı
  Abdurrahman Yavuz taziye evi (Sırrın Karşıyaka)

 • Rahmetli, Hatice Bakırcı
  Kayısı Cami taziye evinde yapılacaktır.

 • Rahmetli, Abdullah Güler
  Taziyesi Erkek ve Kadınlara Korukent Taziye Evinde yapılacaktır.