Sulutepe Göleti temizlendi

Viranşehir Belediyesi, Büyükşehir Yasası’yla Urfa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanına giren ancak büyükşehir belediyesince yerine getirilmeyen bakım ve onarım çalışmaları,Viranşehir'in sayılı piknik yerinden olan Sulutepe Göleti ve Tesisi halkın daha rahat ve huzurlu bir şekilde piknik yapması için 10 kamyon ve 50 temizlik emekçisiyle çalışma

34010 Okunma
Büyükşehir Yasası’nın hayata geçirilmesiyle ilçelere dönük kanalizasyon, mezbahana, 15 metre üzeri yollar, mezarlıklar, ilaçlama, temizlik gibi alanları hizmet kapsamına geçen ve bunun  içinde ilçe belediyelere İller Bankası’ndan gelen ödenekten yüzde 40’nın aktarıldığı Urfa Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Viranşehir’e yapması gereken hizmeti yerine getirmiyor. El konulan ödenek karşısında Viranşehir’e verilmesi gereken hizmetin siyasallaştırılarak verilmemesi nedeniyle Viranşehir Belediyesi kendi imkanlarıyla Urfa Büyükşehir Belediyesi’nin yerine getirmediği hizmeti de yapıyor. 
 
Viranşehir Sulutepe Göleti ve Tesisi ilçenin doğal alanlarından birisidir. Bahar ve yaz aylarında halkın en uğrak yerlerinin başında gelmektedir. Sulutepe Göleti ve Tesisi'nin bulunduğu alan Urfa Büyükşehir Belediyesi Hizmet alanına giriyor. Gölet alanı pislikten geçilmiyor. Bir süredir  temizlik yapılmayan alanda vatandaşların şikayet ve taleplerine kulak tıkayan Büyükşehir Belediyesi görevini yerine getirmedi. Yerel basına konu olan ve sosyal medyada gündem olan Tesisin temizliği, Viranşehir Belediyesince bugün temizliğine başlandı.
 
Konuyla ilgili Viranşehir Belediyesi Temizlik İşleri Koordinatörü Kemal Ardin kısa bir açıklama yaparak "Burası büyükşehir belediyesi hizmet alanına giriyor.Halk buranın temizlenmesini istiyordu. Gerçekten burası çöplük alanına dönmüştü.Sosyal medya ve yerel basında tepkilere neden oldu.Büyükşehir Belediyesi  halkın taleplerine duyarsız kaldı. Bu sefer halk bizden temizlik için talepte bulundu. Biz Viranşehir Belediyesi olarak her ne kadar hizmet alanımıza girmese de  gelen halkın bu taleplerine göz yumamazdık. Bizde bugün 50 kişilik temizlik ekibimiz ve 10 adet çöp kamyonumuzla gelip temizliğe başladık. Viranşehir halkının bu alana  gelip rahat piknik yapması için burayı bir bütünen temizleyeceğiz.Viranşehir halkı için biz her zaman hizmete amadeyiz".dedi.
 
Etiketler Viranşehir urfa belediye sulutepe büyükşehir