Efsane geri döndü!

Yıl 2011 Öyle bir takım kuruldu ki O Sene Bu Sene sloganı sezon başında Yönetici Re

2986 Okunma

Yıl 2011

Öyle bir takım kuruldu ki O Sene Bu Sene sloganı sezon başında Yönetici Reşit Akıl tarafından söylenmeye başlandı. Şehir kenetlendi, taraftar inandı, stat doldu taştı.

Şanlıurfaspor yıllardır hasretini çektiği 1. Lig için ilk adımı attı. Ardı ardına alınan galibiyetlerle şehir daha da kenetledi. 7’den 70’e herkes Şanlıurfaspor ile oturup, Şanlıurfaspor ile kalkmaya başladı.

Siyasi ağabeylerimiz henüz takımın içine şimdiki kadar girmemiş ve her türlü desteği dışarıdan sağlayarak takımın arkasında durmuştu. Siyasilerin ve Şehrin önde gelenlerinin takımın arkasında durması taraftara, futbolculara, teknik heyete ve yönetime güven vermişti.

Tamda bu noktada başarının birlikten doğduğunun ispatını ve en güzel örneğini sergileyen Şanlıurfaspor 75 puan ile en yakın takipçisi Balıkesirspor’a 7 puan fark atarak şampiyon olmuş ve yıllarca hasretini çektiği TFF 1. Lige yükselmişti.

Her şey çok güzel giderken, biranda sözde protokol krizi yaşanmış ve sonrasında adeta yönetim istifaya zorlanmıştı. İstifanın ardından kurulan yeni yönetim, şehre öyle bir giriş yapmıştı ki herkesin gözüne bu ihtişam nedeniyle perdeler inivermişti.

İstanbul’dan getirilen yönetimin ilk sezonu başarısızlıkla sonlandırarak ikinci sezonda Banahane, Zenke, Sercan Yıldırım gibi yıldız transferler yapmış ve taraftarın gönlünde taht kurmuştu. GAP Arena’yı turlayan dönemin kulüp başkanı stadyumda çalışma başlatılacağını tribünlerin sahaya yaklaştırılacağını ve şampiyonluğa oynayacağı sözünü vermiş ama bu sözler bir türlü gerçekleştirilememişti.

Yıl 2016

Aradan 5 yıl geçti. Takım yaklaşık 40 trilyon borç batağına sürüklendi. Takıma verdiği sözlerini tutmak bir türlü nasip olmayan dönemin başkanı istifa etti yeni yönetim getirildi.

Sezona Ünal Karaman ile başlayan ve sezon başından bu yana oynadığı karşılaşmalarda adeta saç baş yolduran Şanlıurfaspor’da fatura teknik adam Karaman’a kesildi. Teknik direktör arayışına giren Şanlıurfaspor, Sarı yeşillileri şampiyon yapan Kemal Kılıç ile anlaşma sağladı.

Adeta sihirli bir dokunuş ile canlanan Şanlıurfaspor çıktığı 2 lig, 2 Türkiye Kupası maçından 3 galibiyet 1 beraberlik ile ayrıldı. Sezon başından, Kemal Kılıç yönetimine kadar 12 karşılaşmaya çıkan Şanlıurfaspor sadece 7 gol ata bildi.

Sarı yeşilliler Kemal Kılıç ile 4 karşılaşmada 11 gol kaydetti.

Efsane geri döndü, Allah’ın izni ile “O Sene Bu Sene” olacak…