BU BİR TESADÜF MÜ?

Anayasa değişiklik taslak metni üzerindeki çalışmalarını tamamlandı. Teklifi Cumartes

15995 Okunma

Anayasa değişiklik taslak metni üzerindeki çalışmalarını tamamlandı. Teklifi Cumartesi  saat 17.40 sıralarında TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a  sundu. Teklifte 316 vekilin imzası bulunuyor. 316 milletvekilimizin imzasıyla Meclis  Başkanlığına teslim edildi. Devletimiz için yeni bir döneme başlama yolundayken, hemen birkaç saat sonrası İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Vodafone Arena Stadı önünde bombalı saldırı yapıldı.

Beşiktaş ile Bursaspor arasında Cumartesi akşamı yapılan lig maçının ardından karşılaşmanın oynandığı Vodafone Arena Stadı yakınlarında 45 saniye arayla iki patlama meydana geldi. Patlamalardan ilki stadın güney tarafındaki ana cadde üzerinde bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildi. İkincisi ise Maçka Parkı'nda toplanan maçta görevli çevik kuvvet polislerinin arasına girmeye çalışan bir intihar bombacısının üzerindeki patlayıcı düzeneği patlatmasıyla yaşandı.

Bu yapılan saldırılarda 36'sı emniyet mensubu, 8’i sivil olmak üzere 44 kişi hayatını kaybetti. Bu saldırılarda 166 kişi yaralandığı açıklandı bu kişilerden 19'unun yoğun bakımda olduğu belirtildi. Patlama sırasında olay yeri yakınlarında bulunan görgü tanıkları, Cehennem gibiydi. Alevler gökyüzüne kadar uzandığını söylediler. Bu güzelim Cennet Vatanını, Cehenneme dönüştürmeye çalışıyorlar. Türkiye ne zaman geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa hep birileri tarafından durdurulmaya engellenmeye çalışılıyor.

Sanırım onlar çok iyi biliyor ki Türkiye bu hedeflerini gerçekleştirilirse eski İMPARATORLUK gücüne sahip olacak ve bu yüzden ileriye dönük attığımız her adımda ülkemize ve milletimize saldırılarda bulunsunlar. Bu hain saldırı sonucu hayatını kaybeden polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileriz. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar temenni ederiz.


  1. Yorum Yapan : veysi yıldız

    Dün de Kayseri de canımız yandı. Bence bu işi kökten halletmek lazım. Kim ne derse desin, hükümet bu konuda pasif kalıyor. Emniyette hala istihbarat açığı var.

  2. Yorum Yapan : son urfalı

    Hainler eninde sonunda cezalarını bulacaklar