Av. Yılmaztekin: “Bu tarihi not edin; Kılıçdaroğlu gidici”

Milletvekili Av. Kemalettin Yılmaztekin sahaya çıktı, teşkilatları gezdi, esnafı dinledi, gençlerle buluştu

4975 Okunma
ŞANLIURFA / AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, “Bu tarihi not edin; Kılıçdaroğlu’nu kasetle getiren Fetö ve sahipleri, dekontla götürecekler. Dekont yalanı patladı, Baykal’ı zaten hasta diye yatırdılar. Tezgah büyük. CHP bu tezgahın bir piyonu. Şer odaklarının oyunlarını başlarına geçireceğiz. Oyun bozmaya devam ediyoruz ve bu oyunlarını da başlarına geçireceğiz Allah’ın izniyle" dedi.
 
Birleşmiş Milletler’den (BM) sonra dünyanın en önemli platformlarından biri kabul edilen Asya Parlamenterler Asamblesi’nin  (APA)  bu yılki ev sahipliğini Türkiye’ye getiren ve bu çalışmasıyla büyük takdir toplayan APA Türk Grubu Üyesi Av. Yılmaztekin, hafta sonunu memleketi Şanlıurfa’da teşkilat gezileri ve esnaf ziyaretlerine ayırdı.
 
Programına, AK Parti Karaköprü ilçe teşkilatı ile başlayan Av. Yılmaztekin, ilçe başkanı ve partililerle bir araya geldi. Yeni seçilen Başkan Ahmet Aksoy ve yönetimini kutlayan Yılmaztekin, başkan ve yönetimine görevlerinde başarı diledi. Parti üyeleriyle de sohbet eden Kemalettin Yılmaztekin, daha sonra AK Parti Haliliye ilçe teşkilatına geçti. Kongrede güven tazeleyen başkan Mehmet Canpolat ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Av. Yılmaztekin,  çalışmalar hakkında bilgi aldı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  
 
“AK PARTİ’DE BEN YOK TÜRKİYE VAR”
AK Parti çatısı altında görev yapan her bireyin Türkiye’nin aydınlık geleceği için önemli görevler üstlendiğini belirten Av. Yılmaztekin, “Bu siyasi hareketin içerisinde hiç kimse kendi şahsı adına hesap yaparak yol almaz. Türkiye'nin geleceği, hatta çok geniş coğrafyada insanların geleceği neredeyse AK Parti ile özdeşleşmiş durumdadır" dedi. 
 
TÜRKİYE ÇAĞ ATLADI
Türkiye'nin bugüne kadar istikrar ve güvenle büyüdüğünü söyleyen Milletvekili Av. Yılmaztekin, "Bugün de istikrar sürsün, Türkiye büyüsün istiyoruz. Gerek içeride, gerekse uluslararası camiada  ülkemizi çok farklı bir yere taşıyan hükümetimiz; 15 yılda hayal bile edilemeyen projeleri hayata geçirerek, Türkiye'ye adeta çağ atlattı. Ülkemizde yaşanan bu değişimin ve gelişimin en güzel örneklerini şehrimize yapılan yatırımlar göstermektedir” ifadelerini kullandı. 
 
Teşkilat ziyaretlerinin ardından Haliliye İlçesi Bahçelievler Mahallesi ve Atatürk Bulvarında esnaf ziyaretleri de yapan Av. Yılmaztekin, sıkıntıları ve talepleri dinledi. Haliliye İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülistan Satış, Haliliye Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özdemir’in da katıldığı esnaf gezisinde, hemşehrilerine hayırlı kazançlar dileyen Yılmaztekin, her yerde sevgi ve coşkuyla karşılandı.
 
 GENÇLERLE BULUŞMA
“Gençliğin ağabeyi” olarak tanınan Yılmaztekin, herkesi kucaklayarak ülke gündemine ve neler yapılması gerektiğine dair düşüncelerini paylaştı. Yılmaztekin, AK Parti Şanlıurfa İl Teşkilatında, Harran Üniversitesi ÜNİAK Gençliği ile yaptığı toplantıda, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için ‘gidici’ ifadelerini kullanan Milletvekili Av. Yılmaztekin,  şunları söyledi;
 
“Bu tarihi not edin, Kılıçdaroğlu’nu kasetle getiren Fetö ve sahipleri, dekontla götürecekler. Dekont yalanı patladı, Baykal’ı zaten hasta diye yatırdılar. Tezgah büyük. CHP bu tezgahın bir piyonu. Ama bunların oyunlarını başlarına geçireceğiz. Oyun bozmaya devam ediyoruz ve bu oyunlarını da başlarına geçireceğiz Allah’ın izniyle.”
 
GENÇLİĞE ÇAĞRI 
Gençliğe; “Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında birbirlerini severek, dik durmaları” tavsiyesinde bulunan Yılmaztekin, “Müslümanın Müslümanı sevgisi üzerine yeni bir defter açıyoruz. Lidere sadakati, lidere sevgiyi kendimize en has ideal olarak seçiyoruz. Duamızda en başta ‘Yarabbi bu devlete, bu millete ve liderimize kafirin elini uzattırma diyoruz." İfadelerine yer verdi.
 
“ERDOĞAN GİBİ BİR LİDER HER ZAMAN GELMEZ”
Yılmaztekin, şöyle devam etti: “Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider her ülkeye gelmez, her zaman da gelmez. Bu dönem kıymetini bilmezsek başımızı dağlara, taşlara vururuz. Suriyeli kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntılar vardı biz onlara sahip çıktık. Yine sahip çıkacağız. Kim için biliyor musunuz, Allah rızası için. Onların sahibi Allah’tı bizim sahibimiz de Allah. Biz hiç kimseye hor gözle bakamayız..”
 
 “ZULÜM İLE ABAD OLANIN SONU HARAPTIR”
Batılı ülkelerin 100-150 yıldan bu yana dünyaya hükmettiklerini ancak kan, gözyaşından başka bir şey vermediklerini anlatan Yılmaztekin,  “Biz de dünyaya yıllarca hükmettik ancak barış ve adaletten başka bir şey vermedik. Bizim coğrafyamızda bizim adaletimizden dolayı kurt kuzuya saldırmaz oldu. Bakın adalet çok önemli. Zulüm ile abad olanın sonu haraptır. Biz kimseye zulüm etmeyeceğiz. Namazlarımızda bol dua edeceğiz. 15 Temmuz’da sokaklara çıkıp tankları durdurduysak Allah yardım etti. İnsanlar da bir musibeti elleriyle defetti” dedi.
 
Yılmaztekin, konuşmasının ardından gençlerin sorularını da yanıtlayarak onlarla sohbet etti, anı fotoğrafı çektirdi.
 
 
 
Etiketler Kemalettin Yılmaztekin Ak Parti Kemal Kılıçdaroğlu