Evren Sanayi Esnafına Müjde!

Şanlıurfa Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan bölge esnafına Ankara’dan birçok müjde getirdi.

6871 Okunma

2 Hafta önce Evren Sanayi bölgesinde yaşanan sıkıntılar ve esnafların sorunlarını dinledikten sonra Ankara’ya giden Başkan Arslan ve heyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüştü.

Sorunların çözümü noktasında Fakıbaba ile beraber 13 gün boyunca bizzat ilgili kurumla görüşen heyet geçtiğimiz gün esnafları tek tek gezerek müjdeleri verdi.

YENİ İŞ YERİ VE KONUTLAR KURULACAK

Bölge esnafının daha rahat çalışa bilmesi ve ev sahibi olabilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve TOKİ Başkanı ile bir araya gelen Ahmet Eşref Fakıbaba ve Mustafa Arslan olumlu yanıtlar aldı. Arslan bölgede esnaf için 5 bin konut yapılması gerektiğini TOKİ başkanına aktardı ve bu konuda olumlu yanıt aldı.

ÇEVRE YOLU 2018’DE BİTİRİLECEK

Öte yandan bölge esnafının en büyük sorunlarından bir tanesi de yollar. Yol konusunda büyük sıkıntı yaşayan ve özellikle iş giriş ve çıkışlarında tek bir yol olduğu için adeta kitlenen yollar için çözüm önerilerini sunan Mustafa Arslan Kuzey Batı çevre yolunun biran önce bitirilmesi gerektiğini Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’ya iletti.  

 

 

Etiketler Şanlıurfa Evren Sanayi Ahmet Eşref Fakıbaba Mustafa Arslan
  1. Yorum Yapan : misafir

    TOKİ konut yaparsa kiralar düşer toki 1+1 evler yapsa iyi olur diye düşünüyorum