Birecik’e Doğalgaz İçin İlk Adım Atıldı

Birecik doğalgazına sonunda kavuşuyor.

4988 Okunma
Şanlıurfa’nın Birecik İlçesinde Doğalgaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla Bozova ve Birecik ilçelerinin sınırları içerisinde yer alan güzergâha isabet eden taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
 
Söz konusu karar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 4/7/2017 tarihli ve 18516 sayılı yazısı üzerine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu tarafından 02/09/2017 tarihinde alındı.
 
Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bakanlar Kurulu tarafından alınan bu kararın ilçede doğal gaz ulaştırılmasında çok önemli bir aşama olduğunu belirterek, ilçemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu. Doğal gazın bu aşamaya gelmesinde büyük emekleri olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref FAKIBABA ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK’a teşekkür etti.
 
 
Etiketler Fakıbaba Doğalgaz Birecik Şanlıurfa İlk Adım