İnşaatçıların Sınav Yeri Başkan Ekinci’den…

Şanlıurfa’da İnşaat sektöründeki esnaflara yönelik eğitim verilecek.

8043 Okunma

Şanlıurfa İnşaat ve Yapıcılar Derneği tarafından Şanlıurfa’da faaliyet gösteren İnşaat sektörü esnaflarına yönelik mesleki yeterlilik sınavı yapılması kararlaştırıldı.

Yapılacak sınav için yer arayışına giren dernek yöneticileri Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile görüşme yaptı. Ekinci isteği geri çevirmeyerek 4 bin kişinin mesleki belge alması için yer düzenleme çalışmalarını üstlendi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İnşaat ve Yapıcılar Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldırım şu ifadeleri kullandı;

“İnşaat Esnafına yönelik yapılacak mesleki yeterlilik sınavı için Sayın Eyyubiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinciye ihtiyaç için bir söz yetti. İhtiyacımız olan sınav yeri düzenleme bedelini karşılama sözünü vererek bir kez daha eli nasırlı inşaatçıların yanında olduğunu gösterdi. Sayın Mehmet ekinci bir amme hizmeti daha yaparak, 4000 kişinin mesleki belge alması için yardımını esirgemedi. Büyük bir alkışı bir kez daha hak etti. İnşallah belge dağıtım töreni yaparak Sayın Başkanımızla el ele gönül gönüle bu sevinci yaşarız.”

Etiketler Şanlıurfa Eyyübiye İnşaat Başkan Mehmet Ekinci Mustafa Yıldırım