Yeni Yıla 8 Yeni Yerli Film

Şanlıurfa 2018 yılına girmeye hazırlanırken beyaz perde de ise 8 yeni film seyircisiyle buluşacak.

3071 Okunma
2018 yılında vizyona girecek olan filmler arasında; 
 
Arif v 216 05 Ocak tarihinde sinemaseverlerle buluşarak seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak. Cem Yılmaz'ın yazdığı başrolünde Kıvanç Baruönü'nün yönettiği Arif v 216, G.O.R.A filmiyle izleyicinin karşısına çıkan  Arif ve robot 216'nın yeni maceralarını anlatıyor. Uzun bir süre sonra yeniden bir araya gelen Arif ile 216'nın geçmişe yaptıkları yolculuğa Türkiye’nin gelmiş geçmiş efsane sanatçıları da dahil olacak.
 
Daha filmi 12 Ocak’ta izleyicilerle buluşacak.
Vatanım Sensin filmiyle tanıdığımız Onur Saylak’ın ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi deha Hakan Günday'ın romanından esinlenerek beyaz perdeye aktarılacak.  Filmde kendini bir anda babasının insan kaçakçılığı suç zincirinde bulan Gaza'nın hikâyesini anlatılıyor.
 
Deliha 2 - 12 Ocak’ta vizyona giren filmlerden biri olan Deliha 2 serisinin iknci filminde de seyirciyi kahkahaya boğacak. Deli dolu bir mahalle kızını canlandıran Gupse Özay yeni filmiyle beraber Deliha 1 filminde 1,5 milyonluk izleyicisini daha da arttırmayı hedefliyor. 
 
Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? filmi 19 Ocak’ta beyaz perde de yerini alıyor.
Günümüz teknolojisiyle beraber hayatın her alanını sanal ortama taşıdığımız bu günlerde İnternetin nimetlerinden sonuna kadar faydalanan Youtuber Enes Batur hayat hikayesi beyaz perdeye uyarlanıyor. Yaklaşık 5 milyon takipçisi bulunan Enes Batur’un sinema filminin büyük bir başarı yakalaması bekleniyor.
 
Umut Avcıları 19 Ocak’ta sinemalarda gösterime girecek olan filmin konusu define avcılığı oluşturuyor. İlker Çavga'nın yönettiği film, Afyon'da yaşayan ve define avcılığı yaparak zengin olma umudu taşıyan dört arkadaşın hikâyesini anlatıyor.
 
Rüzgar 19 Ocak’ta gösterime giren filmde yönetmenliği Serkan Acar üstleniyor. 35 yaşındaki Ece ve sevgilisi Alper'in bir türlü evliliğe dönüşemeyen ilişkisine 10 yaşındaki Rüzgar'ın dahil olup her şeyi değiştirmesini konu ediniyor. Filmin başrollerini ise Halil Sezai ile Belçim Bilgin paylaşıyor.
 
Bizim Köyün Şarkısı  filmi 26 Ocak’ta sinema severlerin karşısına çıkıyor. Güldüy Güldüy Çocuk ekibinin yer aldığı, BKM yapımcılığında çekilen Bizim Köyün Şarkısı, şirin bir kasaba okuluna şehirden yeni bir öğrencinin gelmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.
 
Ölümlü Dünya ise 26 Ocak’ta gösterime girerek Ali Atay’ın yönetmenliğinde seyirciyle buluşuyor.
Leyla ile Mecnun filmininden tanıdığımız Ünlü oyuncu Ali Atay'ın yönetmenliğini üstlendiği Ölümlü Dünya, nesillerdir Haydarpaşa Garı'nda bir lokanta işleten Mermer Ailesi bireylerinin hikâyelerini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak ve İrem Sak gibi isimler yer alıyor.
 
 
Etiketler 2018 Yılı Yerli Filmler Şanlıurfa Sinema Filmleri