Başkan Ekinci: ÇKS başvurusunu unutmayın

Viranşehir ilçesi Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci,ÇKS başvurusunu tekrardan hatırlattı.

2873 Okunma
Viranşehir ilçesi Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurusunu yapmayan çiftçileri geç kalmamaları konusunda uyardı. Sürenin 31 Aralık 2017'de sona ereceğini hatırlatan Başkan EKİNCİ, kayıt yaptırmayan çiftçilerin desteklerden faydalanamayacağını söyledi.
 2016 yılı Eylül ayında başlayan ve 30 Haziran 2017'de sona eren ÇKS başvuru süresi geçtiğimiz hafta, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" kapsamında 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatılmıştı.  
 
viranşehir Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, uzatılan ÇKS başvuru süresinde son haftaya girildiğini hatırlatarak, henüz başvurusunu yapmayan çiftçileri fırsatı kaçırmamaları için uyardı. 
 
"DESTEK ALMAK İÇİN ÇKS ÖN ŞART"
 
Başvuru yapmayan çiftçilerin desteklerden faydalanamayacağının altını çizen Başkan EKİNCİ, ÇKS kaydının desteklerden yararlanmak için ön şart olduğuna dikkati çekti. 
 
Çok sayıda çiftçinin belirlenen sürede başvurusunu yapamadığına işaret eden Başkan Bahri Ekinci, "Çiftçilerimiz, 2017 yılı desteklerinden faydalanabilmeleri için bakanlığın sunduğu ikinci şansı iyi değerlendirmeli" dedi. 
Başkan EKİNCİ, üreticilerin Viranşehir Ziraat Odası'ndan temin edecekleri çiftçi belgesi ve kayıt için gerekli diğer belgelerle ilçe tarım müdürlüğüne başvuru yapmalarını istedi. 
 
SON GÜNÜ BEKLEMEYİN
 
Başvuru süresinin sona erdiği 30 ve 31 Aralık tarihlerinin hafta sonu tatiline denk geldiğini ve yoğunluk yaşanabileceğini vurgulayan Başkan ekinci, olası bir sorunla karşılaşmamak için başvuruların en geç 29 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar yaptırılması gerektiğini sözlerine ekledi.
 
Etiketler Destekleme ÇKS Viranşehir Ziraat Odası Bahri Ekinci