Viranşehir’de Kosgeb Girişimcilik Kursları Başlıyor

Viranşehir Kaymakamlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliği ile genç girişimcilere yönelik girişimcilik kursları düzenlenecek.

2920 Okunma
Viranşehir’de kendi işini kurmak ve iş yeri açmak isteyen girişimcilerin KOSGEB’in hibesinden faydalanabilmeleri için girişimcilik eğitimine katılmaları ve bu eğitimi başarı ile tamamlamaları gerekiyor.
 
Viranşehir Kaymakamlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın işbirliği ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile yapılan protokol çerçevesinde 100 kursiyere girişimcilik eğitimi verilecek.
 
Girişimcilik Kursundan faydalanmak isteyen katılımcıların 12 Ocak 2018 tarihine kadar Viranşehir Kaymakamlığı Proje Ofisi'ne "uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvuru Formu" ile başvuru yapmaları gerekiyor. KOSGEB Girişçilik Kursları  15 Ocak 2018 tarihinden itibaren başlayacak.
 
Viranşehir'de girişimcilerin önünü açmak için çalışma başlattıklarını ifade eden Kaymakam Ömer Çimşit: " Girişimcilik Kursları ile işini kurmak isteyen gençlere 50 bin lira hibe olmak üzere 100 bin lira faizsiz geri ödemeli destek kredisiyle girişimcilerin önünü açmak istiyoruz. Katılımcılar girişimcilik kurslarında iş kurmaları konusunda bilgilendirilip eğitilecek, iş kurma becerileri kazandırılacak. Temennimiz girişimcilik kursuna başvuran kardeşlerimizin kendi işlerini kurması ve ilçe ekonomisine katkıda bulunmalarıdır. Kursumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 
Etiketler Viranşehir Kosgeb Girişimcilik Kursları