Şanlıurfa’da Şuana Kadar 82 Terörist Gözaltına Alındı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Terör Operasyonlarındaki gözaltı ve tutuklama sayıları verildi.

5452 Okunma

Son bir ayda Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Terör Örgütü FETÖ/PDY, DEAŞ , PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında toplam 82 kişi gözaltına alındı.

31 DEAŞ’LI GÖZALTINA ALINDI

Şanlıurfa’da son bir ay içerisinde düzenlenen operasyonlar kapsamında toplam 31 DEAŞ’lı gözaltına alındı. 31 DEAŞ’lıdan 6’sı yabancı uyruklu olup sınır dışı edildi. 25 DEAŞ’lı Teröristin ise sorgusu halen devam ediyor.

20 PKK’LI GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan 1 ay içerisinde düzenlenen operasyonlarda 20 PKK üyesi terörist gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 5’i mahkemeye sevk edildi. 1 Şüpheli tutuklanırken, 1 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 3 Suriye uyruklu terörist ise sınır dışı edildi. 15 teröristin sorgusu halen devam ediyor.

29 FETÖ/PDY’Lİ GÖZALTINDA

Şanlıurfa’da düzenlenen operasyonlar kapsamında FETÖ ile bağlantılı olduğu tespit edilen 29 kişi gözaltına alındı. 2 zanlı yapılan sorgularının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 27 kişinin ise sorgusu devam ediyor.

 

Etiketler Şanlıurfa Urfa Terörist PKK PDY KCK FETÖ DEAŞ