Olayların gerçek yüzü ortaya çıktı

Şanlıurfa'da yaşanan olayların gerçek yüzü ortaya çıktı. Polis ile tartışma yaşayan kişinin Suriyeli değil Urfalı olduğu anlaşıldı.

411403 Okunma

Olay Akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Balıklıgöl havzasında yaşandı. İddiaya göre Akçakaleli bir vatandaşı dolandıran 1’i kadın 3 Suriyeli Balıklıgöl bölgesinde karşı karşıya geldi. Sözlü başlayan tartışma biranda büyüyünce Suriyeli adam yanında getirdiği bıçakla Akçakaleli vatandaşı yaraladı.

İKİ TARAFIDA SURİYELİ SANDILAR

Vatandaşlar ilk olarak Akçakale’liyi de Suriyeli sandı. Kavga öncesinde Arapça konuşan iki taraf bir birine girmesinin ardından ayırmaya çalışan vatandaşlar polise haber verdi. Hemen ardından Arapça konuşan Akçakaleli Türkçe konuşmaya başlayınca vatandaşlar galeyana geldi ve Suriyelilere saldırdı.

3 SURİYELİ FIRINA SIĞINDI

Öte yandan halkın galeyana gelmesinin ardından 3 Suriyeli vatandaş bölgede bulunan fırına sığındı. Fırına sığınan Suriyelileri linç etmek isteyen vatandaşlar kapıya yüklendi polislerin gelmesiyle kapıdan ayrılan Urfalılar bölgede beklemeye başladı.

POLİS SURİYELİLERİ FIRIN KAPISINA ZIRHLI ARAÇ GETİREREK ALDI

Fırında mahsur kalan Suriyelileri polis ekipleri fırın içerisinden zırhlı otobüs ile aldı. Öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalışan ekipler kalabalık sakinleşmeyince zırhlı otobüsü fırın kapısına dayayarak barikat ördü. Barikatın arasından Suriyelileri çıkartan polis ekipleri 3 Suriyeliyi bölgeden hızla uzaklaştırdı.

VATANDAŞLAR OTOBÜS ARKASINDAN KOŞTU

Polis ekipleri Suriyeli vatandaşları olay yerinden otobüsle uzaklaştırırken öfkeli kalabalık otobüs peşinden koşmaya başladı.

SURİYELİLER POLİS VURDU İDDİASI

Öte yandan Suriyelileri gözaltına almaya çalışan polis ile Suriyeliler arasında tartışma çıktı. Polis ekiplerine fiili müdahalede bulunan Suriyelilere tepkiler büyüdü. Vatandaşlar Polise vuran eller kırılsın sloganları atarak yürümeye başladı. 

Polisler vatandaşları sakinleştirirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

OLAYIN ASLI ORTAYA ÇIKTI

Şanlıurfa’da akşam saatlerinde yaşanan olayların gerçek yüzü ortaya çıktı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Şanlıurfalı bir şahsın kız arkadaşı ile kavga ederken, yunus timi polislerin müdahale ettiği sırada bölgedeki vatandaşların şahsı Suriyeli sanması sonrasında linç girişiminde bulunması nedeniyle olayların büyüdüğü ortaya çıktı.

Emniyet yetkilileri vatandaşları sağduyulu olmaya davet ederek provakasyonlara gelmemeleri konusunda uyardı.

 

Etiketler Şanlıurfa Balıklıgöl Suriyeli Kavga
 1. Yorum Yapan : Urfalı

  Kesin urflı dır kavga edenler insanlık vicdan yokki

 2. Yorum Yapan : urfalı

  defetsinler bu suriyelileri yeterrrrrrrrrrr

 3. Yorum Yapan : mustafa olgun

  suriyelileri istemiyoruz

 4. Yorum Yapan : Gökhan Güven

  Arkadaşlar sakin olalım misafir perver şehrimize yakışmayan görüntüler. Allah'ım bir daha yaşatmasın

 5. Yorum Yapan : Şanlıurfa'm

  Şanlıurfa'm da Türkü, Kürdü, Arabı hep birlikte yaşıyor. Bu oyunlar kardeşliğe gölge düşürmez. Polisimize teşekkür ediyoruz.

 6. Yorum Yapan : urfalı

  şanlıurfamıza bu tür olayla yakışmıyor lütfen sakin olalım ensar şehrimizin adı bu tarz şeylerle anılmasın

 7. Yorum Yapan : Mehmetali can

  Ulan bu polis yeri geldi senin evini korudu yeri geldi kapını korudu yeri geldi aileni korudu yeri geldi namusunu korudu sen kansız eee mahlukat sen nasıl polisime el kaldirirsin