Şanlıurfa Taziye Listesi (08.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

13431 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
---------------------------------------------------
Adı Soyadı: İhsan Güzeldemırci
Maraşlı Kuyumcu Hacı Mehmet'in oğlu , Ali Ulvi Güzeldemirci'nin babası, Mahmut Ezer'in eniştesi, Orhan Bicak'ın kayın pederi İHSAN GÜZELDEMIRCİ hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün öğle namazına müteakiben Yalova Çiftlikköy'de defnedilecek olup
taziyesi 9 Eylül Cumartesi gününden itibaren Şanlıurfa İpekyol Mahallesinde bulunan Yekbun Gerger Taziye evinde (Bayan ve erkekler aynı taziye evi) yaptırılacaktır.
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - TALAN PAYDAŞ
Doğum Tarihi         - 1966
Defnedildiği Mezarlık - HİLVAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - ABDURRAHMAN YAVUZ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - HANIM ÇOBAN
Doğum Tarihi         - 1968
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZAMAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - SORO İMAM TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa