Şanlıurfa Taziye Duyurusu (09.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

12718 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------
Adı: Mustafa Şahin ( 72) (Milli eğitimden emekli)
Merhum Abuzer Şahin’in oğlu Hasari Yusuf ve Mehmet Şahin’in kardeşleri Mikail İsmail Mehmet Bülent  Levent, Ahmet ve Yakup’un babaları İsmail Kaya’nın kayın babası milli eğitim müdürlüğünden emekli Mustafa Şahin hakkın rahmetine kavuşmuştur 
cenazesi dün öğle namazına müteakip asri aile mezarlık camisinden alınarak asri mezarlığa defin edilmiştir.
Taziyesi Yasin arıcı taziye evinde (Karaköprü) (Bayanlarda aynı yerde)
---------------------------------
Adı: Anzılha Bozkoyun
Merhum Dondurmacı Hacı İsmail Ericek'in kızı, Dondurmacı Abdulkadir Ericek 'in ablası, Hamit Aslan'ın kayın validesi, Mehmet, Sait, Fethullah, Ömer ve Osman Bozkoyun'un anneleri, emekli öğretmen Ali Bozkoyun'un hanımı, Anzılha Bozkoyun Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi dün öğle namazına müteakiben yeni aile mezarlığında defin edilmiştir.. 
Taziyesi Dehvari taziye evinde yapılacaktır.
----------------------------------
Adı: Avvat Yılmaz
Viranşehirli Hemşerimiz YILMAZ Ailesinden Isa Yımaz’ın oğlu, Halil, İsmail, Ahmet ve Mehmet Yılmaz’ın kardeşleri Avvat Yılmaz dün Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Hürriyet Mahallesi Hacı Hüseyin Poalt Taziye Evinde Yapılacaktır. 
--------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa 09.09.2017 Şanlıurfa Taziye