Şanlıurfa Taziye Listesi (23.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

8006 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
------------------------------------
Adı Soyadı: Sıdıka Arslan
Ak ziyaret Cülmen köyünde Nuri Kadir ve Halil'in kız kardeşleri Horzum köyünde Halil Arslan'ın hanımı, Ziya ve Mehmet Arslan'ın anneleri Sıdıka Arslan Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi defin edilmiştir.
Taziyesi Süleymaniye’de İmam Demir taziye evindedir
-----------------------------------
Adı Soyadı: Hacı Aziz Beşer
Viranşehirli Hemşerimiz BEŞER Ailesinden Merhum Hacı Davut Bayraktar’ın Bacanağı, Merhum Feyzi Beşer, Yıllarca Viranşehir’de Belediye Caddesi üzerinde Giyim Mağazası İşletmeciliği yapmış, Mehmet Beşer, Ahmet Beşer ve Cesur Beşer’in Değerli babaları Vergi dairesi Bitişiğinde Ayakkabı Tamir ve Satıcılığı yapmış, Hacı Aziz Beşer Denizli’de Vefat etmiştir. Taziyesi Denizli’deki Evinde Yapılmaktadır. 
----------------------------------
Adı Soyadı: Aliye Göktaş
Viranşehirli Hemşerimiz GÖKTAŞ Ailesinden Merhum Hasan Göktaş(Hasene Remtelebe)’ın Eşi, Ramazan Göktaş, Mehmet Göktaş ve Ahmet Göktaş’ın Anneleri Aliye Göktaş İzmit ilinde Vefat etmiştir. Cenazesi Mimar Sinan Mahallesi Mehmet Akif Ersoy camisinde kılınacak Öğlen Namazına Müteakkip Körfez mezarlığına defin Edilmiştir. Taziyesi İzmit Viranşehirliler Derneğinde Yapılacaktır. 
------------------------------------
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 23.09.2017 Şanlıurfa Taziye