Şanlıurfa Taziye Listesi (15.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

6420 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Lütfiye Gülhan (80)
Merhum Şükrü Saygan'ın kızı, Merhum Sıtkı Gülhan'ın hanımı, Mehmet, Ahmet, Ömer, Sıtkı ve Hasan Gülhan'ın anneleri, Sıtkı, İbrahim ve Muhammed Gülhan'ın babaanneleri, merhum Ali Erdihan'ın kayınvalidesi, İbrahim ve Mehmet Sadık Erdihan'ın anneanneleri, Yusuf ve merhum Nihat Gülhan'ın amcalarının hanımı Lütfiye Gülhan Hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 15.10.2017 pazar günü öğlen namazını müteakip Harran Kapı camiinden alınarak Harran Kapı Aile mezarlığına defnedilecektir.
ErkekTaziyesi;Kaysı Camii Taziye evi
Bayan taziye evi;Esentepe Demirci Camii taziye evi.
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Aziz_Çimen 
Viranşehirli Hemşerimiz Çimen Ailesinden Mehmet Çimen, Kuyumcu Yusuf Çimen’in Ağabeyi Aziz_Çimen dün Dörtyol mevkiinde Motosiklet Kullanırken, Bir Otomobil Çarpması Neticesinde Vefat etmiştir. Cenazesi 15 Ekim 2017 Pazar Günü Saat: 11.00’da kılınacak Cenaze Namazına Müteakip Kışla Camisi Mezarlığında Defin edilecektir. Taziyesi Viranşehir Yenişehir Mahallesi Velioğlu Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 15.10.2017 Şanlıurfa Taziye