Ceylanpınar’da Ulu Caminin Temeli Dualarla Atıldı

Ceylanpınar’da yıkımı gerçekleştirilen cami tekrardan yapılıyor.

5971 Okunma
Ceylanpınar ilçe merkezinde geçtiğimiz aylarda yıkımı yapılarak yerine yeni cami için çalışmalarına başlanılan Ulu cami'nin temeli atıldı.
 
Temel atma törenine bölgenin tanınmış alimlerinden Şeyh Seyda Muhammed Ali Arslan ve Ceylanpınar Belediye Başkan vekili Aziz Demir, İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, Şanlıurfa İl Müftüsü ihsan Açık ile İlçe Müftüsü Üsame Anlağan katıldı. 
 
Ceylanpınar Belediye Başkan vekili Aziz Demir,''Bu muhteşem mabedin temel atma törenini gerçekleştiriyor olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Bu güzel ibadet mekânının temelini atmayı bizlere bahşeden yüce Allah’a hamdolsun. Cami inşa etmek veya yapılmış camileri koruyup yaşatmak yüce Allah’a samimi kul olmanın tezahürüdür. İnşa edilen her cami bu topraklarda barışın, hakkın ve hukukun tesisi için atılmış önemli bir adımdır. İnşa edilmiş her cami birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin ve bu kardeşliğimizin de kıyamete kadar süreceğinin göstergesidir. İnşa edilen her cami terörün ve terör örgütlerinin kardeşliğimize asla helal getiremeyeceğinin bir ifadesidir. Allah’ın izniyle bizlerin ve hepimizin ortak gayretiyle bu muhteşem mabedin çok kısa bir süre içerisinde tamamlanarak ilçemizin hizmetine sunulacağına yürekten inanıyorum. Camilerimizin ve minarelerimizin kıyamete kadar bu topraklar üzerinde dimdik kalmasını ezan seslerinin semalarda sonsuza kadar yankılanmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Halkımıza ilçemize Ceylanpınar'a hayırlı olmasını diliyorum''dedi.
Temel atma merasimi bölge alimlerinden Şeyh Seyda Muhammed Ali Arslan'ın yaptığı duaların ardından atıldı.
 
 
Etiketler Ceylanpınar Ulu Cami Temel Atma