İDAMI İSTİYORUZ NEDEN Mİ?

Çocuk istismarının önüne geçmek için caydırıcı cezanın şart olduğu

15997 Okunma

Çocuk istismarının önüne geçmek için caydırıcı cezanın şart olduğunu düşünüyorum. İnsanlar çocuklarını korkudan dışarı salamıyor. Ülkemizin geleceği çocuklarımızdır. Lakin çocuklarımızın güvencelerinde sıkıntı duyduğumuzdan çocuklarımızı eve hapsetmek zorunda kalıyoruz. Gün geçtikçe çocuk tecavüzcülerin sayıları artıyor ve böyle devam ederse sayılara artmaya devam edecek gibi görülüyor.

Şimdi sizlere sormak istiyorum sizin için çocuklarınız mı, önemli yoksa Avrupa Birliği mi önemli?

Neymiş efendim bizde İdam olursa Avrupa Birliği bizi almayacakmış çocuklarımız hür yaşasın da Allah aşkına varsın da Avrupa Birliği’ne girmeyelim.

Evet, İdamı istiyoruz neden mi?

Bir polis kardeşimizi şehit eden terörist yakalandıktan sonra ifadesinde şöyle demiştir: ‘‘Dağ kadrosunda gelen haberle biz kaymakam koruması olan polisi nişanlısının yanında öldürdük ve sonra gidip halaylar çekerek kutladık.’’ diye ifade veriyor buna üstelik benim vergimden para kesilerek benim param ile buna cezaevinde sıcak ekmek veriliyor.

Bu kişi (evet kişi dedim çünkü bunları insan olarak görmüyorum) ve bu kişi gibi olanlar için idam olması gerekmiyor mu?

Yine ülkemizde yüzlerce insanımızı şehit edip, ülkemizin Cumhurbaşkanına suikast düzenleyip ülkede kaos yaşatmak ve ülkeyi bölmek istediler. Biz bunları tutup mükâfatlandırır gibi cezaevlerimizde sıcak ekmeklerle besledik. Bunlarla yetinmeyip bizimle alay eder gibi kahramanlık giysileri giyerek duruşma salonlarımıza geldiler.

Bir vatandaş olarak birçok insan gibi, medeniyet ile idam cezası arasında bağlantı Kuran- sözüm ona- aydın kesimine katılmıyorum. Bana göre bir kişinin işlemiş olduğu cezanın ağırlığına göre idamı hak ediyorsa idam cezası ile cezalandırılması  gerekir. ABD’de ve Avrupa Birliğinde bazı ülkelerde suçun mahiyetine göre  idam cezaları uygulanmış ve şimdide uygulanmaktadır.

Yüce kitabımız Kuran-ı kerimde de bu idam cezasının yani kısas cezasının uygulanabileceğine dair açık ayetler  vardır

Bakara Suresi 179. Ayetin Mealinde şöyle ifade ediyor:

‘‘Ey derin kavrayış sahipleri! Adil karşılık (kısas/misilleme) yasasında sizin için hayat vardır. Olur ki sizler (bu sayede yaralama ve cinayetten) korunursunuz.’’

Hainler ipte sallandırılırsa; kötü kalpli insanların kalpleri dahi korkudan da olsa iyi kalpli insanlara dönüşür.


  1. Yorum Yapan : devlet i osmanlı

    ağzına sağlık ustam...