İNSANA VERİLEN DEĞER

İnsanı yaratan Allah, onu kendisinden sonra en değerli varlık olarak yaratmıştır. İnsana verilen

391 Okunma

İnsanı yaratan Allah, onu kendisinden sonra en değerli varlık olarak yaratmıştır. İnsana verilen değere baktığımız da ay, güneş, yıldızlar, dağlar, ovalar, hayvanlar, nehirler, denizler, okyanuslar ve hatta kâinat insan için yaratılmıştır. Her bir varlık insana hizmet etmek için vardır. Bütün varlıklardan üstün olan insan, gel görelim akli dengesini yitirdiğinde hayvanlardan daha aşağı duruma düşüyor gibi bakılıyor.

Evet, bu son cümlem biraz ağır olmuş olabilir; sizce de öyle değil mi?

Bir de sizin pencerenizden bakalım.

Şanlıurfa’mızın belli başlı yerlerinde özellikle merkezi yerlerde aklı dengesi yerinde olmayan insanlarımız başıboş bırakılarak hem kendilerine hem çevresindeki insanlara zarar veriyorlar.

Onların (aklı dengesi yerinde olmayan insanların) denetimi için devlet ailelerine refakatçı maaşı veriyor. Eğer bu aile refakatçı maaşını alıp görevini yapmıyorsa devletimiz bunu denetleyip o ailelere vereceği refakatçı maaşlarını, onların konaklayabileceği bir hastanede çalışan personele vererek hem istihdama fayda sağlamış olur hem de akli dengesi yerinde olmayan insanlarımızı daha sağlıklı daha hijyenik bir ortamda daha temiz bir dünya onlara sunmuş oluruz. Şimdi sizinle aynı pencereden baktık sanırım.  

Biz Şanlıurfa olarak duyarlı bir memleketiz. Çünkü her şeyden önce Peygamberler şehriyiz. Bu insanları mağdur etmememiz gerekir. Başka memleketlerde bırakın insanlara barınacak yer, hayvan barınağı yapmışlar. Bizim buradaki insanlarımız ne kadar aklı dengesi yerinde olmasa da ne kadar üstünü başını açıp çevresine rahatsızlık verseler de şunu unutmamız gerekir ki onlar insandır. Onlar hayvanlardan çok çok üstün varlıklardır. Bu sebeple onları ihmal etmememiz gerekir. Çünkü bizler duyarlı insanlarız.


  1. Yorum Yapan : Çanakkale gazisi...

    Kalemine ve yüreğine sağlık sevgili kardeşim. Çok güzel bir tesbit. Takdire şayan bu gibi sorunları umarım yetkililer giderir. Gazeteci ve medya mensuplarıylada paylaşmak gerekiyor...muvaffakiyetler diliyor devamını bekliyorum...

  2. Yorum Yapan : Ali ASLAN

    Teşekkür ederim sayın hocam biz dile getirdik artık takdir yetkililerde...

  3. Yorum Yapan : Veysi YILDIZ

    Değerli Ali Hocam, çok güzel bir konuya değişmiş. Bu konunun sümenalti edilecek bir konu olmadığını dile getirmiş. Kalemine sağlık Ali Hocam.